رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

بهره‌برداری از فاز اول کشت و صنعت لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از فاز اول کشت و صنعت لرستان

بهره‌برداری از فاز اول کشت و صنعت لرستان

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: فاز اول مجتمع کشت و صنعت لرستان اسفند ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، ابراهیم آقامحمدی جمعه شب در بازدید از مجتمع کشت و صنعت لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه تقریبا 20 سال تعطیل بوده و شاید مهمترین پروژه در استان لرستان باشد که خوشبختانه با پیگیری‌هایی که در جهت آغاز به کار دوباره آن صورت گرفته می‌توانیم شاهد شکوفایی آن باشیم.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذار این پروژه از طریق مزایده مشخص شده و با مشخص شدن پیمانکار عملیات آن شروع شد و پیشرفت مناسبی هم داشت و فاز اول آن که شامل پرورش هزار و 500 دام و کشت 80 هکتار باغ خواهد بود در اسفند ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فاز دوم این پروژه نیز سال آینده آغاز می‌شود که 10 هزار گوساله و 30 هزار گوسفند در این مرحله به تدریج پرورش می‌یابند و فاز سوم نیز که ساخت کارخانه‌های جانبی مرتبط با این مجتمع است، بعد از آن آغاز می‌شود، تا از پوست، گوشت و سایر فرآورده‌های این مجتمع استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود، با بهره‌برداری کامل از سه فاز این پروژه و ایجاد کارخانه‌های جانبی شاهد اشتغالزایی برای 15 تا 20 هزار نفر باشیم، تا گامی خوب در زمینه رفع بیکاری استان برداشته شود.