رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بهره‌برداری از پروژه‌های آبی لرستان ۱۷ هزار شغل ایجاد می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از پروژه‌های آبی لرستان ۱۷ هزار شغل ایجاد می‌کند

بهره‌برداری از پروژه‌های آبی لرستان ۱۷ هزار شغل ایجاد می‌کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: در بخش آب استان لرستان ۶۵ پروژه وجود دارد که با بهره‌برداری از آن‌ها حدود ۳۸ هزار هکتار از اراضی دیم تبدیل به آبی و ۱۶ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، علی امید سیفی در افتتاح ایستگاه پمپاژ فیض آباد سلسله اظهار داشت: ایستگاه پمپاژ فیض آباد سلسله بزرگترین  پروژه غرب کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: در بخش آب 65 پروژه داریم که با بهره‌برداری رسیدن این پروژه ها حدود 38 هزار هکتار از اراضی دیم تبدیل به آبی و 400 میلیون متر مکعب از منابع آب سطحی و زیر زمینی مهار و استحصال می‌شود.

مدیرعامل  شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: در صورت اجرای پروژه‌های حوزه آب استان، 16 هزار و 700 فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: در سال 93 با حمایت‌های استاندار دو طرح سد ایوشان و مروک که از مصوبات سفر هئیت دولت به استان بود به بهره‌برداری رسید.

سیفی با بیان اینکه سد حوضیان الیگودرز تاکنون 50 درصد  پیشرفت فیزیکی داشته و دهه فجر امسال به بهره‌برداری می رسد، تصریح کرد: شبکه پایاب این سد سه هزار هکتار، میزان مطالبات پیمانکار حدود 22 میلیارد تومان است که امسال 40 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این سد اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه شبکه پایاب سد خان آباد 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، خاطرنشان کرد: شبکه پایاب سد خان آباد هزار و 800 هکتار است که  شبکه یک و دو آن مربوط به شرکت  آب منطقه‌ای و شبکه سه و چهار آن مربوط به جهاد کشاورزی است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان  گفت: سد کمندان الیگودرز که بحث تامین آب شرب دو شهر ازنا و الیگودرز را بر عهده دارد 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 40 میلیارد تومان میزان بدهی پیمانکار آن است.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه ازنا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قسمت سازه آن به اتمام رسیده، اظهار داشت: در شهرستان بروجرد هشت حلقه چاه جهت تامین آب شرب شهر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

سیفی افزود: 196 میلیارد تومان اعتبار آبی استان  در سال 94 است که 155 میلیارد اعتبار مصوب طرح های سفر هیئت دولت به استان بوده است.