جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بهره‌برداری از ۹۳ پروژه عمرانی بروجرد در هفته دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از ۹۳ پروژه عمرانی بروجرد در هفته دولت

بهره‌برداری از ۹۳ پروژه عمرانی بروجرد در هفته دولت

۹۳ پروژه برای بهره‌برداری در هفته دولت در شهرستان بروجرد معرفی‌شده که تعدادی از این پروژه‌ها به‌صورت نیمه‌تمام افتتاح می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، دوم تا هشتم شهریورماه هرسال به نام هفته دولت نام‌گذاری شده است تا مسئولان و کارگزاران نظام اسلامی در اقصی نقاط کشور با ارائه پروژه‌های خود در بخش‌های مختلف عملکرد خدمت‌رسانی دولت به مردم را در این هفته به نمایش گذاشته و مردم را نسبت به دولتمردان خوش‌بین سازند تا از این راستا امر مهم و خطیر خدمت‌رسانی که شاکله نظام مقدس جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد، محقق شود.

به همین منظور شهرستان بروجرد نیز همه‌ساله پروژه‌هایی نه‌چندان چشمگیر را در حوزه‌های مختلف برای بهره‌برداری توسط مدیران دستگاه‌های مختلف آماده می‌سازد تا در روزهای این هفته با حضور مسئولان استانی و گاه کشوری در منظر مردم این شهرستان به بهره‌برداری برسانند.

معرفی 93 پروژه در بروجرد برای افتتاح در هفته دولت

اما امسال باوجوداینکه به گفته مسئولان این شهرستان 93 پروژه بااعتباری معادل 127 میلیارد تومان در حوزه‌های مختلفی همچون بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی، راه روستایی و خدمات شهری برای افتتاح در این هفته معرفی‌شده، برخی از این پروژه‌ها به‌صورت نیمه‌تمام و تنها در نمایی از کاری که انجام‌شده است در منظر شهروندان برای بهره‌برداری آماده می‌شوند که به نظر می‌رسد بیشتر برای ارائه بیلان کاری مدیران به مسئولان بالادستی خود برای بهره‌برداری به‌صورت دستپاچه آماده می‌شود.

ظهر امروز نیز جلسه‌ای تحت عنوان هماهنگی بهره‌برداری از پروژه‌های هفته دولت با حضور مدیران دستگاه‌هایی که پروژه‌هایی برای افتتاح در این هفته معرفی کرده‌اند در فرمانداری بروجرد با تأخیر یک‌ساعته برگزار شد تا مدیران دستگاه‌های مجری پروژه‌های هفته دولت این شهرستان با بی‌رغبتی از پروژه‌های خود به نیمه‌کاره بودن برخی از آن‌ها اعتراف کرده و حتی خواستار حذف آن‌ها از لیست پروژه‌های هفته دولت شوند.

افتتاح دوباره پروژه‌های ناتمام

اما ناقص بودن برخی از این پروژه‌ها یک‌سوی ماجرا، دوباره افتتاح شدن تعدادی از آن‌ها هم حکایتی دیگر بود که توسط یکی دیگر از مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان مطرح شد که ظاهراً به گفته این مسئول برخی از این پروژه‌ها سال‌های گذشته به‌صورت نیمه‌تمام مورد بهره‌برداری نمادین قرارگرفته و امسال مجدداً در لیست پروژه‌های هفته دولت قرارگرفته تا آمار آن‌ها را افزایش دهد.

از سویی دیگر شهرستان بروجرد چند سالی است که در چنین هفته‌ای پروژه‌ای درخور توصیف و مبالغه برای افتتاح و برگزاری کارناوال‌های هفته دولت نداشته است که نیازی به بوق و کرنای رسانه‌ای داشته باشد و بیشتر محدود به پروژه‌هایی بااعتباری کمتر از یک میلیارد تومان و در حوزه‌هایی نظر آسفالت محورهای شهری و روستایی، روشنایی معابر و چند پارک تفریحی بوده که اتفاقاً امسال هم همین لیست پروژه‌ها برای هفته دولت آماده‌شده تا بیلان کاری یک‌ساله مدیران بروجرد محدود به این فعالیت‌های ناچیز شود.

اجرای برنامه‌های جانبی در کنار بهره‌برداری از پروژه‌ها

در این میان علی کورانی فر که امسال به‌عنوان نخستین سال در سمت فرمانداری این شهرستان در کاروان هفته دولت افتتاح پروژه‌های این شهرستان را بر عهده دارد در سخنانی ایجاد نشاط و امید در مردم به بهانه هفته دولت را یادآور شده و یکی از اهداف افتتاح پروژه در این هفته را امیدواری مردم به مسئولان دانست و گفت: مسئولان امر نباید تنها به افتتاح چند پروژه در این هفته اکتفا کنند بلکه با خروج از این روال همیشگی با اجرای برنامه‌های جانبی این هفته را در ذهن مردم ماندگار و اثربخش سازند.

وی به لزوم توسعه اطلاع‌رسانی پروژه‌های افتتاح‌شده در این هفته تأکید کرد و اظهار داشت: باید همه مسئولان در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم و ایجاد روحیه و نشاط در آن‌ها تلاش کنند و از ظرفیت رسانه‌های مختلف برای معرفی پروژه‌های خود کمال استفاده را ببرند.

پرهیز از افتتاح چندباره پروژه‌ها در هفته دولت

فرماندار بروجرد همچنین از مدیران دستگاه‌های مختلف این شهرستان خواست نسبت به افتتاح تکراری پروژه‌ها در این هفته پرهیز کنند و افزود: مسئولان این شهرستان نباید صرفاً باهدف بالا بردن آمار پروژه‌های خود اقدام به افتتاح چندباره پروژه‌ها کنند چراکه این کار نه‌تنها ثمره‌ای ندارد بلکه ممکن است اثر معکوس و منفی در میان مردم بر جای گذاشته و سبب ایجاد هزینه‌های اضافی برای دولت شود.

وی بابیان اینکه باید پروژه‌هایی در این هفته افتتاح شود که قابلیت بهره‌برداری را داشته باشد، عنوان کرد: آنچه مهم است تعداد پروژه‌ها نیست بلکه انجام درست ‌کار و رضایت مردم از این پروژه‌ها است که با برنامه‌ریزی دقیق در راستای اجرای برنامه‌های جانبی در این هفته می‌توان نقش مردم را در این زمینه پررنگ‌تر کرد.

حال باید تا هفته دولت منتظر بود و دید آمار نسبی پروژه‌های این هفته در شهرستان بروجرد چه میزان رشد و یا ریزش پیدا می‌کنند تا مردم بتوانند بازخورد این هفته را نیز در شهرستان محروم بروجرد مشاهده کنند.