جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بهره‌برداری از 380 طرح اشتغال‌زایی بسیج در الیگودرز - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌برداری از 380 طرح اشتغال‌زایی بسیج در الیگودرز

بهره‌برداری از 380 طرح اشتغال‌زایی بسیج در الیگودرز

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز گفت: در یک سال گذشته تعداد 380 طرح اشتغال‌زا با حمایت ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، مجید سوری در جمع مردم شهرستان الیگودرز با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در همین راستا از سال گذشته تاکنون مبلغ 40 میلیارد ریال جهت اجرای 380 طرح اشتغال‌زا توسط ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز پرداخت‌شده و تعداد 400 نفر نیز مشغول به کار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در هفته بسیج نیز تعداد 30 طرح اشتغال‌زا به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: شهرستان الیگودرز دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که متأسفانه از این ظرفیت‌ها غفلت شده و اگر از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده شود می‌تواند نقش بسزایی در رفع مشکلات شهرستان و حتی استان داشته باشد.

فرمانده سپاه الیگودرز اولویت‌های اصلی بسیج را توجه به حلقه‌های صالحین و امر به‌ معروف عنوان کرد و افزود: در بحث مقابله با ماهواره از سال گذشته و به روش اقناعی تعداد 680 ماهواره تحویل گرفته شد و به تحویل‌دهندگان دستگاه گیرنده دیجیتال اهدا شد.

وی توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی را نیز یکی دیگر از اولویت‌های بسیج دانست و افزود: مقوله اقتصاد مقاومتی در راستای کمک به امنیت غذایی هم از اولویت‌های ما است و اگر چه هیچ‌گونه دخالتی در اجرای طرح‌ها نداریم اما با نظارت و انجام مشاوره مجریان را یاری می‌دهیم تا انحرافی در اجرای طرح‌ها ایجاد نشود.

سوری با اشاره به اعزام کاروان راهیان‌نور به مناطق عملیاتی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون تعداد 3 هزار و 500 نفر در قالب کاروان راهیان‌نور به صورت عمومی و دانش‌آموزی به مناطق عملیاتی اعزام‌ شده‌اند و شهرستان الیگودرز رتبه برتر را در استان لرستان در این حوزه کسب نموده است.

وی با اشاره به انتقال ساختمان ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز به خارج شهر گفت: به‌زودی ساختمان اداری سپاه الیگودرز به خارج شهر منتقل و مکان فعلی به یک مرکز فرهنگی و ورزشی تبدیل می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز گفت: هفته بسیج یادآور جوان‌مردی و ایثار پاک‌ترین فرزندان این مرزوبوم است و اگر چنانچه امروز ایران در منطقه بحران‌زده و پرتلاطم خاورمیانه به‌عنوان جزیره‌ای باثبات و امن خودنمایی می‌کند نتیجه بیداری و تلاش و ازخودگذشتگی ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

وی در خصوص برنامه‌های اجرایی هفته بسیج در الیگودرز اظهار داشت: برگزاری پنج یادواره شهدا مختص محلات، میقات صالحین، نهضت‌های روشن‌گری با موضوع استکبارستیزی، افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، افتتاح چندین پایگاه مقاومت بسیج، افتتاح دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب (س)، برگزاری همایش سه‌ساله‌های حسینی، اعزام گروه‌های امدادی به مناطق محروم، سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا، غبارروبی مزار مطهر شهدا، اجتماع بزرگ بسیجیان الیگودرز و افتتاح یک باب ساختمان که توسط کمیته امداد امام(ره) جهت واگذاری به محرومین احداث‌شده است ازجمله برنامه‌های این هفته است.