رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

بهره‌‎برداری از پروژه عظیم پل پیامبر اعظم(ص) در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره‌‎برداری از پروژه عظیم پل پیامبر اعظم(ص) در بروجرد

بهره‌‎برداری از پروژه عظیم پل پیامبر اعظم(ص) در بروجرد

شهردار بروجرد گفت: پل پیامبر اعظم(ص) یکی از پروژههایی است که دهه‌فجر امسال در این شهرستان به بهرهبرداری میرسد.

منوچهر یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرداری بروجرد چندین پروژه را با اعتبار تقریبی 40 میلیارد تومان به بهرهبرداری میرساند.

وی با اشاره به راهاندازی پروژه عظیم و ماندگار پل پیامبر اعظم(ص) تاکید کرد: این پروژه شامل پل و بلوار پیامبر اعظم(ص) و بلوار عاشورا است که با صرف اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان به بهرهبرداری میرسد.

این مسئول ادامه داد: علیرغم رکود در ساخت و ساز و کاهش درآمد شهرداری در سال‌جاری پروژههای عمرانی و خدماتی متعددی در سطح شهر اجرایی شده است که یکی از بزرگ‌ترین آنها پل پیامبر اعظم (ص) است که در راستای توسعه و عمران شهری به بهرهبرداری میرسد.

یوسفی عنوان کرد: این پروژه علاوه بر اینکه ارتباط شهروندان ساکن در شهرک اندیشه به خصوص فاز هفت این شهرک را به مرکز شهر تسهیل میکند، موجب کاهش بار ترافیک در خیابانهای بحرالعلوم و سید مصطفی نیز میشود.

وی با اشاره به اینکه بلوار پیامبر اعظم(ص) در دو مقطع به بهرهبرداری میرسد، اضافه کرد: مقطع اول شامل ادامه بلوار عاشورا، پل و بلوار پیامبر اعظم(ص) تا پل معروف به حاج فتحعلی است که با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد تومان در ایام‌الله دهه‌فجر افتتاح می‌شود.

شهردار بروجرد یادآور شد: این طرح شامل پل، عرشه پل، روگذر-زیرگذر، دیوارسازی نهر، رمپ‌ها و لوپ‌ها، فضای سبز، عملیات خاکی و خاک‌ریزی، آسفالت، نورپردازی و دیگر جزئیات عمرانی است.

یوسفی خاطرنشان کرد: مقطع دوم این پروژه نیز که از هم‌اکنون در حال اجرا است، بلوار پیامبر اعظم(ص) را از پل حاج فتحعلی به بلوار 45 متری شهرداری متصل می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات زیرسازی و خاک‌ریزی مقطع دوم این طرح در حال اجرا است و طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: پس از اتمام کامل و راه‌اندازی مقطع اول، نیروها و امکانات برای اجرایی شدن مقطع دوم طرح بسیج می‌شوند.