رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

به‌کارگیری نیروهای مخلص برای منظور خدمت‌رسانی به ایثارگران - نمایش محتوای خبر

 

 

به‌کارگیری نیروهای مخلص برای منظور خدمت‌رسانی به ایثارگران

به‌کارگیری نیروهای مخلص برای منظور خدمت‌رسانی به ایثارگران

امام جمعه بروجرد گفت: به کارگیری نیروهای مخلص و خدمت‌گزار به منظور خدمت‌رسانی به خانوادههای شهدا و ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابی در جلسه بزرگداشت شهدا و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثار ایثارگران وظیفه‌ای الهی برعهده مدیران و مسئولان دستگاههای دولتی و همه اقشار جامعه است.

وی با اشاره به مقام شامخ شهدا در آیات و روایات اسلامی عنوان کرد: مقام شهدا و ایثارگران از چنان جایگاهی در آموزه‌های ناب دین مبین اسلام برخوردار است که در قرآن‌کریم هم ردیف با مقام اولیاء و مقربان الهی بیان شده است.

امام جمعه بروجرد تجلیل از مقام شهدا و ایثارگران را زمینه‌ساز شکر نعمات الهی دانست و افزود: امروز حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گرو ایثار و جان‌فشانیهای شهدا و ایثارگران است، چرا که اگر این ایثار و از خودگذشتگی آنها در دفاع مقدس نبود، امروز این امنیت پایدار، آسایش و آرامش در کشور حکفرما نبود.

‌ترابی با تاکید بر لزوم پاس‌داشت مقام شامخ شهدا و ایثارگران تأکید کرد: پاس‌داشت از مجاهدت‌های شهدا از چنان جایگاهی برخوردار است که مقام معظم رهبری هیچ توفیقی را برتر و والاتر از آن ندانسته و همواره تاکید می‌کند، کسی توان خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را ندارد.

وی تعبیر مقام معظم رهبری را نشان‌دهنده مقام و منزلت ایثارگران دانست و ادامه داد: تعامل و تعاون بیشتر به منظور خدمت‌رسانی شایسته به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در میان مسئولان اجرایی از وظایف خدشه‌ناپذیر مسئولان است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به مشکلات عدیده ایثارگران به ویژه جانبازان هشت سال دفاع مقدس، گفت: مسئولان باید تمام توان و همت خود را به منظور خدمت‌رسانی مطلوب به خانواده‌های ایثارگران به کار بندند، چراکه این از مهم‌ترین وظایف نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

‌ترابی با تاکید بر تکریم و تجلیل از خانوادههای صبور و مقاوم شهدا و ایثارگران عنوان کرد: برگزاری همایشهای مختلف به منظور گرامی‌داشت مقام شامخ شهدا و ایثارگران از اقدامات مفید در این زمینه است، اما نباید تنها به این میزان اکتفا کرد، چراکه شهدا و ایثارگران حق زیادی برگردن ملت ایران دارند.

وی با اشاره به سالروز صدور فرمان تاریخی امام راحل(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، یادآور شد: این بنیاد با هدف خدمت‌رسانی مطلوب به خانوادههای شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس به وجود آمده است.