جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

بیست میلیارد ریال برای آب‌رسانی بخش کشاورزی شهرستان معمولان اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست میلیارد ریال برای آب‌رسانی بخش کشاورزی شهرستان معمولان اختصاص یافت

بیست میلیارد ریال برای آب‌رسانی بخش کشاورزی شهرستان معمولان اختصاص یافت

فرماندار پلدختر گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ آمیران کوشکی معمولان در نظر گرفته‌شده که با راه‌اندازی آن ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این منطقه آبی می‌شود.

قدرت الله ترابی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، اظهار داشت: عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ آمیران کوشکی معمولان اسفندماه سال گذشته آغاز شدو تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار این پروژه مشخص‌شده و در حال انجام کار است، افزود: دو میلیارد تومان برای ساخت این پروژه در نظر گرفته‌شده که اگر تخصیص یابد این طرح تا شهریورماه سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: طول خط انتقال این ایستگاه پنج کیلومتر است که با راه‌اندازی آن 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی این منطقه آبی می‌شود.

وی بیان کرد: این ایستگاه شش الکترو پمپ دارد که با بهره‌برداری از این پروژه اراضی دیم منطقه به آبی تبدیل و تولید محصولات زراعی و باغی افزایش می‌یابد.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: برای ساخت پل داخل شهری معمولان به ابراهیم‌آباد حدود سه میلیارد و 260 میلیون تومان در نظر گرفته و پیمانکار این طرح مشخص‌شده است که در سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد.