رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

بیست هزار خدمت در بیمارستان صحرایی پلدختر به مردم ارائه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست هزار خدمت در بیمارستان صحرایی پلدختر به مردم ارائه شد

بیست هزار خدمت در بیمارستان صحرایی پلدختر به مردم ارائه شد

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: ۲۰ هزار خدمت در بیمارستان صحرایی شهید هوشنگ الهیاری به مردم پلدختر ارائه شد.

سرهنگ نبی‌الله شمس بیرانوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: ششمین بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی لرستان به نام شهید هوشنگ الهیاری از 19 تا 23 بهمن ماه به مدت پنج روز در روستای سراب حمام از توابع شهرستان پلدختر برپا شد.

وی  با اشاره به اینکه این بیمارستان به مناسبت دهه مبارک فجر برپا شد افزود: این بیمارستان صحرایی دارای دو بخش پیش بیمارستان و بیماران تخصصی با استفاده از سازه چادری بیمارستان صحرایی و پیوست فرهنگی برپا شد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان به  ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی در این بیمارستان صحرایی اشاره و عنوان کرد: 90 پزشک از جمله  در تخصص‌های ریه، قلب، بیهوشی، عفونی، اطفال، زنان و متخصصان قلب وعروق، اعصاب، زنان و زایمان، کودکان، رادیولوژی، سلامت باوری، ارتوپدی، عفونی، روانپزشکی،کلیه، ریه، بیهوشی، پوست، مغز و اعصاب، گوش و حلق و بینی، تغذیه،دندانپزشکی، داروسازی، جراح مغز و اعصاب و phd رشته‌های بهداشت و درمان به صورت داوطلبانه در این بیمارستان حضور یافتند.

وی بیان کرد: 150 پزشک عمومی وکارشناس ارشد بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، مامایی وپرستاری به همراه 25 دندانپزشک  برای ارائه خدمت در مراکز پیش بیمارستانی حضور یافتند.

شمس گفت: با برپایی این بیمارستان صحرایی حدود 700 نفر از کادر پزشکی شامل بهورز، پرستار، ماما، آزمایشگاه، دارویار، کارشناسان بهداشت (محیط و حرفه‌ای) و آموزش بهداشت، کارشناسان اتاق عمل، بیهوشی، پرستار ویژه، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی115 ( به همراه یک سورتی پرواز بالگرد) و کارشناسان سازمان انتقال خون همکاری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت استان  نیز دانشگاه علوم پزشکی استان، شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان، جمعیت هلال احمرشهرستان، پایگاه انتقال خون استان لرستان، بیمارستان خصوصی شفا (فوق تخصص زنان)و موسسه تامین درمان بسیجان استان حضور داشتند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان تصریح کرد: با برپایی این بیمارستان برنامه های فرهنگی مانند برپایی نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع اقتصاد مقاومتی، نمایشگاه حجاب و حجاب برتر، ماهواره، برگزاری نمایشگاه یادواره شهدای بسیج جامعه پزشکی لرستان همراه با مسابقه وصیت‌نامه شهدا، برگزاری ایستگاه نقاشی با موضوع نماز و احکام همراه با جوایز، مزین کردن محیط بیمارستان با تصاویر شهدای جامعه پزشکی لرستان و شهدای شهرستان پلدختر انجام شد.

وی گفت: پذیرایی از مدعوین ومراجعه کنندگان به صورت رایگان، برپایی نماز جماعت و پاسخ گویی به مسائل شرعی مراجعه کنندگان، پخش بروشور و اهدای بسته‌های فرهنگی به پزشکان، پرسنل و مراجعه کنندگان از دیگر برنامه‌های بود که انجام شد.

شمس دیدار با خانواده‌های شهدا را یکی از برنامه‌های فرهنگی این بیمارستان دانست و اظهارداشت: تجلیل و دیدار با خانواده‌های شهید هوشنگ الهیاری و شهید محمدرضا تاجی پور با حضور سردار توکلی جانشین فرمانده سپاه استان انجام شد.

وی ضمن تقدیر از کانون های بسیج جامعه پزشکی پلدختر برای اجرایی کردن این برنامه‌ها،افزود: 20 هزار خدمت در بیمارستان صحرایی پلدختر به ارائه شد.