جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بیست هزار لرستانی در سال ۹۴ باسواد می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست هزار لرستانی در سال ۹۴ باسواد می‌شوند

بیست هزار لرستانی در سال ۹۴ باسواد می‌شوند

استاندار لرستان گفت: در برنامه سال ۹۴ در راستای نهضت سوادآموزی ۲۰ هزار نفر از جامعه هدف را شناسایی و جذب می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد نهضت سوادآموزی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهارداشت: آمار شناسایی افراد بی‌سواد و جذب آن‌ها در سال 94 در استان را از 15 هزار نفر به 20 هزار نفر برای سال 94 افزایش می‌دهیم.

وی با اشاره به این‌که هر دستگاه موظف به باسواد کردن عده‌ای از جامعه هدف است، افزود: جهادکشاورزی، بسیج سازندگی و معاونت عمرانی هر کدام شناسایی و جذب یک هزار نفر، دانشگاه علوم پزشکی 500 نفر و سهم آموزش‌و‌پرروش نیز 9 هزار و 500 نفر است که در 11 ماهه سال 94 باید شناسایی و جذب کنند.

استاندار لرستان بیان کرد: برای تحقق جذب و شناسایی افراد بی‌سواد صدا‌و‌سیمای استان باید قراردادی با آموزش‌و‌پرورش منعقد کند و برای ائمه جمعه استان نیز نامه در جهت همکاری ابلاغ می‌شود و باید تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌ها نیز تا تاریخ پنجم اردیبهشت‌ماه منعقد شود.

وی عنوان کرد: فرمانداری‌ها هم هر یک ماه و ستاد استانداری نیز هر فصل جلسه‌ای در این راستا برگزار کند و آموزش‌‌ پرورش نیز موظف به ارائه گزارش مکتوب به استانداری است.

بازوند تصریح کرد: آخرین سهمیه هر فرماندار را براساس این 20 هزار نفر به تفکیک شهرستان اعلام می‌کنیم چرا‌که در رسیدن به این هدف تأثیر خوبی را در پی دارد.

وی در رابطه با عملکرد آموزش‌و‌پرروش در اسکان مهمانان نوروزی در استان خاطر‌نشان کرد: عملکرد آموزش‌و‌پرورش در بحث اسکان نوروزی بسیار موفق بود به نحوی که نسبت به سال گذشته رشد 25 درصدی داشت.