جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بیست هزار معلم و دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از موادمخدر را فرا گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست هزار معلم و دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از موادمخدر را فرا گرفتند

بیست هزار معلم و دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از موادمخدر را فرا گرفتند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: برای نخستین بار در کشور به ۲۰ هزار معلم و ۳۰۰ هزار دانش آموز در لرستان آموزش پیشگیری از مواد مخدر داده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلامرضا آقامیرزایی ظهر امروز در جلسه با شورای روابط عمومی استان که در سالن جلسات اداره کل بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: طی سال گذشته مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته شورا 207 جلسه استانی و شهرستانی برگزار کرده است، افزود: تا پایان دی ماه سال گذشته رتبه ششم کشور از لحاظ عملکرد خوب را داشتیم که پس از آن هنوز آماری اعلام نشده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور به 20 هزار معلم و 300 هزار دانش آموز در استان آموزش پیشگیری از مواد مخدر داده شده است، عنوان کرد: هر کدام از این 20 هزار معلم حداقل شش ساعت آموزش دیده و برایشان کارنامه آموزش پیشگیری از اعتیاد ضمن خدمت صادر شد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته در هفت شهرستان مرکز اقامتی ترک اعتیاد نداشتیم، بیان کرد: طی دوره خدمت بنده 22 مرکز به مراکز ترک اعتیاد استان اضافه شد و در حال حاضر 42 مرکز ترک اعتیاد در استان وجود دارد.

آقامیرزایی تصریح کرد: 50 مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز داشتیم که ایجاد این 22 مرکز خروجی ساماندهی مراکز غیرمجاز بود و تیم پایش ما به طور مستمر در این مراکز حضور پیدا می کند.

وی با بیان اینکه 109 کلینیک که کار درمان مواد مخدر انجام می دهند در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته دو مرکز DIC(مرکز کاهش آسیب) در استان راه‌اندازی کردیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با اشاره به اینکه طی سنوات اخیر محدودیت صدور مجوز کلینیک‌ها حذف شده است، گفت: طی سال گذشته مراکز ماده 16 را کاملا تجهیز کردیم.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی فراکسیون مبارزه با مواد مخدر در مجلس شورای اسلامی برای ایجاد حساسیت بیشتر در دست پیگیری است، اظهار داشت: طی سال گذشته 32 هزار جلد از کتابچه‌ای برای پیشگیری از مواد مخدر چاپ کرده و بین 32 هزار معلم توزیع کردیم.

آقامیرزایی به برنامه های سال جاری این شورا اشاره و عنوان کرد: یک طرح عملیاتی توسط نیروی انتظامی با کمک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای مقابله با خرده‌فروشان و پاکسازی نقاط آلوده استان تهیه شده که در سالجاری اجرا می‌شود.

وی افزود: برای امسال نیز آموزش دانش آموزان متوسطه دوم و والدین آنها را در دستورکار داریم.