رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

بیست و ششمین گردهمایی ائمه‌جمعه لرستان به کار خود پایان داد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست و ششمین گردهمایی ائمه‌جمعه لرستان به کار خود پایان داد

بیست و ششمین گردهمایی ائمه‌جمعه لرستان به کار خود پایان داد

عصر روز یکشنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیست و ششمین گردهمایی ائمه‌جمعه لرستان به کار خود در پلدختر پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، پس از بحث و تبادل نظر ائمه‌جمعه در خصوص مسائل و رویدادهای ملی و منطقه‌ای از جمله مسائل فرهنگی استان لرستان و همچنین ارائه گزارش عملکرد دولت در استان از سوی استاندار لرستان بیست و ششمین گردهمایی ائمه‌جمعه استان لرستان خاتمه یافت.

در بیست و ششمین گردهمایی حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، 17 ائمه‌جمعه از شهرستان‌های استان، هوشنگ بازوند استاندار لرستان و برخی از مدیران‌ کل دستگاه‌های اداری از جمله معاون عمرانی استاندار لرستان، مدیرکل اطلاعات لرستان، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان و ...در شهرستان پلدختر حضور داشتند.

اظهار نظر در خصوص مسائل مهم روز ایران و جهان از جمله بحث مذاکرات هسته‌ایی، هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی برای ارتقای برنامه‌های مذهبی ـ فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات موجود در استان لرستان و همچنین یافتن راه‌حل‌های منطقی و اصولی جهت رفع آنان تاکید بر حمایت دستگاه‌های دولتی از برنامه‌های فرهنگی با محوریت ائمه‌جمعه لرستان از جمله موضوعاتی بود که در این گردهمایی مورد تاکید و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

توجه هر چه بیشتر دولت به فرهنگ و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه در مساجد و مراکز مذهبی، اهتمام مسئولان در توجه به مشکلات مردم، حمایت از تیم مذاکره‌کننده، هسته‌ای و لزوم تقویت روحیه ایستادگی در مردم به منظور مقابله با زیاده‌خواهی‌های استکبار از سوی ائمه‌جمعه بخش دیگری از موضوعات مطرح شده در این گردهمایی یک روزه در تالاب‌های شهرستان پلدختر بود.

همچنین در ابتدای این گردهمایی صبح امروز استاندار لرستان با حضور در جمع ائمه‌جمعه استان لرستان، گزارشی از توانمندی‌ها و اقدامات انجام شده، توسط دولت تدبیر و امید در استان لرستان به ائمه‌جمعه استان ارائه داد.