رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

بیست و پنج هزار مسافر نوروزی از موزه‌های لرستان بازدید کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیست و پنج هزار مسافر نوروزی از موزه‌های لرستان بازدید کردند

بیست و پنج هزار مسافر نوروزی از موزه‌های لرستان بازدید کردند

مدیر موزه‌های لرستان گفت: در روزهای گذشته حدود ۲۵ مسافر نوروزی از موزه‌های لرستان بازدید کردند.

محمدرضا محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در روزهای گذشته حدود 25 هزار مسافر نوروزی از موزه‌های لرستان بازدید کردند که در 28 اسفندماه حدود 800 نفر، 29 اسفندماه حدود 2200 نفر، یک فروردین‌ماه 3700 نفر، دوم فروردین ماه 6400 نفر، سوم فروردین ماه حدود 10 هزار و 400 نفر و در روزهای قبل نیز تعدادی از این بنای تاریخی بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بازدید از قلعه فلک الافلاک لرستان بوده است افزود: قیمت بلیت بازدید از این قلعه تاریخی 45 هزار ریال است و آمار بازدید تنها با درنظرگرفتن بلیت‌های فروخته‌شده بوده درصورتی‌که بلیت‌های نیم‌بها و بازدیدهای رایگان نیز محاسبه نشده است.

مدیر موزه‌های لرستان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ایام نوروز، بازدید روزانه از این قلعه تاریخی و زیبا نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

محمدیان بابیان اینکه بازدید از قلعه 7:30 تا 20 و بازدید و خرید از نمایشگاه واقع در دامنه قلعه نیز 7 تا 22 است گفت: 40 نفر در دو نوبت در قلعه و 28 نفر نیز در ستاد خدمت قلعه مشغول فعالیت هستند.

به گزارش تسنیم، قلعه فلک الافلاک یا دژ شاپور خواست قلعه‌ای تاریخی در مرکز شهر خرم‌آباد در استان لرستان است.

فلک الافلاک بانام قلعه دوازده‌برجی هم شناخته می‌شود، این بنا بر فراز تپه‌ای مشرف‌به شهر خرم‌آباد و در نزدیکی رودخانه، در مرکز شهر قرارگرفته و چشم‌گیرترین اثر تاریخی و گردشگری درون این شهر است.