رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

بیش از دو میلیون نفر در ورزش قهرمانی کشور سازمان یافته فعالیت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از دو میلیون نفر در ورزش قهرمانی کشور سازمان یافته فعالیت می‌کنند

بیش از دو میلیون نفر در ورزش قهرمانی کشور سازمان یافته فعالیت می‌کنند

معاون امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: ۲ میلیون و ۷۰۰ نفر در زمینهٔ ورزش قهرمانی سازمان‌یافته کار می‌کنند که ۳۵ درصد این جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ربابه شهریان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: اساسی‌ترین و فراگیرترین موضوع در ابزارهای پشتیبانی برای توسعه ورزش بانوان نقش رسانه است.

وی افزود: سیاست‌های کلی ورزش کشور در چهار محور ورزش همگانی برای توسعه و مشارکت بانوان در ورزش با تأکید بر سلامت‌محوری، ورزش قهرمانی و حفظ ارزش‌ها و ارائه الگوی شایسته بانوان و موضوعات و مباحث فرهنگی در حیطه بانوان است.

معاون امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در تمام مسائل ورزشی بحث جوانان مطرح است، بیان کرد: ورزش رده سنی خاصی نمی‌شناسد و برای هر سنی توصیه می‌شود.

وی عنوان کرد: حوزه معاونت ورزش بانوان در مباحث فرهنگی سال گذشته برنامه سراسر داشتیم ازجمله برگزاری جشنواره دا در 31 استان، نهضت ما زنده‌ایم با همکاری بسیج در ماه محرم و صفر را انجام دادیم و برای امسال نیز در شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، میلاد کوثر و 14 تا 18 فروردین برنامه عملیاتی برگزار می‌کنیم.

شهریان بابیان اینکه در بحث ورزش‌های قهرمانی ورزشکارهای سازمان‌یافته را بررسی می‌کنیم تصریح کرد: دو میلیون و 700 نفر سازمان‌یافته کار می‌کنند که 35 درصد این جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در بحث ورزش همگانی 10 تا 15 درصد از بانوان ما شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: این نسبت در استان‌های مختلف متفاوت است مثلاً در لرستان از جمعیت کل بانوان استان 27 درصد بانوان  ورزش می‌کنند که سعی داریم تا حدو 50 درصد افزایش دهیم.

معاون امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: اداره کل ورزش استان بودجه‌ای دارد ولی نیازمند کمک بخش خصوصی  است که از چالش‌های مهم بخش خصوصی عدم‌حمایت مالی است.

وی عنوان کرد: در برنامه ششم و سال 95 امید بسته‌ایم تا مانور دهیم یکی موضوع یک درصد سهم دستگاه‌ها است که خود عدد بزرگی برای کمک به ورزش می‌شود و دوم تشکیل کمیته ورزش یار است تا درصدی از آن را به توسعه ورزش بانوان اختصاص دهیم.