رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

بیش از صد هزار کنتور برق در بروجرد به کنتور هوشمند تبدیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از صد هزار کنتور برق در بروجرد به کنتور هوشمند تبدیل شد

بیش از صد هزار کنتور برق در بروجرد به کنتور هوشمند تبدیل شد

مدیر امور برق شهرستان بروجرد گفت: بیش از ۱۰۰ هزار کنتور برق در بروجرد از ابتدای طرح تعویض کنتورهای قدیمی، به کنتور هوشمند تبدیل‌شده است.

محمدعلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 1088 کنتور هوشمند برق باقابلیت قرائت از راه دور در بخش‌های مختلف صنعتی  و خانگی در این شهرستان نصب‌شده است.

وی افزود: این کنتورها باقابلیت قرائت از راه دور نیازی به مراجعه مأمور اداره برق به کارخانه و یا منازل مشترکین را ندارد و برای نخستین بار به‌صورت پایلوت در این شهرستان نصب‌شده که در صورت رضایت‌بخش بودن آن به‌مرور تمامی کنتورها به این نوع کنتور تغییر می‌یابند.

مدیر امور برق بروجرد بابیان اینکه این شرکت تاکنون تمامی تعهد امسال خود را در نصب این کنتورها به اتمام رسانده است، عنوان کرد: هزینه نصب این کنتورها به ازای هر انشعاب شهری یک‌میلیون و 278 هزار تومان و برای انشعاب روستایی حدود 500 هزار تومان است.

وی از تغییر بیش از 100 هزار کنتور برق به کنتور هوشمند در بخش‌های مختلف مسکونی و صنعتی در این شهرستان خبر داد و بیان کرد:  در قالب اجرای طرح جمع‌آوری کنتورهای قدیمی برق از ابتدای مهرماه امسال، 2400 کنتور از سطح شهرستان بروجرد در بخش‌های مختلف بااعتباری بالغ‌بر 300 میلیون تومان جمع‌آوری‌شده است.

خسروی از افزایش میزان مطالبات این شرکت از مشترکان خود در طی ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: میزان مطالبات شرکت برق بروجرد از مشترکان خود در بخش‌های مختلف صنعتی و خانگی به بیش از 26 میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

وی تصریح کرد: روشنایی معابر روستایی درصورتی‌که انشعاب غیرمجاز در آن منطقه نباشد و منازل مسکونی نسبت به پرداخت بدهی‌های خود به شرکت برق اقدام کنند صورت می‌پذیرد و در غیر این صورت خدماتی به انشعابات غیرمجاز تعلق نمی‌گیرد.