جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند

بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز لرستانی در قالب ۴۹۸ کارگاه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، گودرز کریمی فر روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان که در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد اظهارداشت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی همه باید دست به دست هم دهند تا این آسیب‌ها در سطح جامعه به حداقل برسد.

وی افزود: برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد را باید بدور از شعار درمانی و گفتار درمانی در جامعه هدف پیش برد تا بتوانیم از نظر کمی وکیفی زیان‌ها به حداقل برسانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان عنوان کرد: در کمیته پیشگیری و فرهنگی اقدامات خوبی در استان انجام گرفته است اما راضی کننده نیست و ازآنجا که تا نقطه مطلوب فاصله داریم باید کارهای دیگری در استان شروع شود.

وی با اشاره به اینکه کیمته پیشگیری و فرهنگی استان برنامه‌های آموزشی خود را از یک سال پیش در استان آغاز کرده است، بیان کرد: امسال طرح توانمندسازی دانش‌آموزان، والدین و کارکنان آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفت و در فاز نخست کارگاه آموزشی برای دانش‌آموزان ناحیه یک و دو خرم‌آباد، دانش‌آموزان شهرستان بروجرد و دلفان تشکیل شد.

کریمی فر تصریح کرد: امسال در سطح مدارس ناحیه یک و دو خرم‌آباد 79 کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، در سطح مدارس شهرستان بروجرد 41 و در مدارس شهرستان دلفان 27 کارگاه آموزشی برگزار شد که در مجموع برای 11 هزار و 110 دانش‌آموز آموزش‌های لازم ارائه شد.

وی به آموزش 14 هزار اولیا دانش‌آموز و برگزاری هزار 500 کارگاه آموزشی برای کارکنان آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با حضور اساتید مجرب هر کلاس آموزشی در قالب سه ساعت برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان اظهارداشت: با توجه به برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در دی ماه، فاز دوم آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در بهمن و اسفند ماه امسال اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 420 کارگاه آموزشی در سطح مدارس سه شهرستان استان برگزار شده است، افزود: در فاز دوم 498 کارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد در مدارس استان تشکیل می‌شود.

کریمی فر اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور را یکی  مولفه‌های اثر گذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و عنوان کرد: با هماهنگی سپاه استان لرستان سالانه 28 تا 30 هزار دانش اموز لرستانی به سرزمین راهیان نور اعزام می‌شوند.