جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بیش از ۱۳ هزار پرونده تخلفات کالا و خدمات در استان لرستان تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۱۳ هزار پرونده تخلفات کالا و خدمات در استان لرستان تشکیل شد

بیش از ۱۳ هزار پرونده تخلفات کالا و خدمات در استان لرستان تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان گفت: ۱۳ هزار ۵۶۸ پرونده در راستای کالا و خدمات تشکیل‌ شده که نزدیک به ۹۸ درصد از پرونده‌ها منتج به رسیدگی و صدور حکم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد بهرام براری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سه عملکرد در حوزه اداره کل تعزیرات حکومتی از جمله برخورد با متخلفان کالا، خدمات، قاچاق کالا و ارز و خدمات پزشکی، پیراپزشکی، بهداشت دارو و درمان است.

وی افزود: در بحث کالا و خدمات بیش از 13 هزار 568 پرونده به تشکیل‌شده که قریب به 98 درصد از پرونده‌ها تا امروز منتج به رسیدگی و صدور حکم شده که از محل رسیدگی پرونده‌ها 42 میلیارد ریال جریمه نقدی برای متخلفان در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان عنوان کرد: در بحث قاچاق کالا و ارز 633 پرونده تشکیل‌شده که از این رقم پرونده 94درصد تا امروز مورد رسیدگی و صدور حکم قرارگرفته که بالغ‌ بر 31میلیارد ریال برای متخلفان جریمه پیش‌بینی‌ شده است.

وی بیان کرد: در راستای پرونده‌های مربوط به پزشکی 424 پرونده تشکیل که حدود 98 درصد از این گرونده‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته و رقمی بالغ‌ بر 533 میلیون ریال جریمه برای متخلفان پیش‌بینی‌ شده است.

براری تصریح کرد: یکی از اقلام قاچاقی که بیش‌ترین آمار کشفیات را به لحاظ رقمی به خود اختصاص داده برنج است که متأسفانه چون استان لرستان در این مسیر ترانزیت و کریدور قرار دارد، جنوب را به مرکز متصل می‌کند و معبر حمل کالای قاچاق است این کالا از مبادی ورودی خود را به حوزه اقلیمی استان  رسانده که با برخورد نیروهای نظامی،  قضایی و تعزیراتی مواجه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بحث مبارزه با کالاهای قاچاق موردتوجه است به‌ویژه در بحث قاچاق میوه و تره‌بار که از خارج از کشور وارد می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان  گفت: در راستای میزان قاچاق استان لرستان از نظر درصد کشفیات هم‌تراز با استان‌های اراک و همدان است و کشفیات استان نسبت به استان‌های مرزی نیز کمتر است.