رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بیش از ۱۴ میلیون مرسوله پستی سالانه در لرستان جابه‌جا می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۱۴ میلیون مرسوله پستی سالانه در لرستان جابه‌جا می‌شود‌

بیش از ۱۴ میلیون مرسوله پستی سالانه در لرستان جابه‌جا می‌شود‌

مدیرکل پست لرستان گفت: بیش از ۱۴ میلیون مرسوله پستی سالانه در لرستان جابه‌جا و حدود ۲۸ میلیون سفر درون و برون‌شهری کاهش می‌یابد.

رحمان بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: جهت ارتقاء خدمات الکترونیکی پست لرستان در سال گذشته تفاهم‌نامه (جی ان اف) به‌منظور همکاری مشترک اداره پست لرستان و استانداری انجام شد.

وی افزود: برابر این تفاهم‌نامه، بانک‌های اطلاعاتی مکان محور بر اساس کد پستی 10 رقمی جهت ارتقاء خدمات الکترونیک طراحی شود، شبکه نرم‌افزاری ارتقاء یابد و از نظر سخت‌افزاری تجهیزات جدیدی خریداری شود.

مدیرکل پست لرستان با اشاره به ارتقاء خدمات الکترونیکی در سال 94، عنوان کرد: نرم‌افزارهای رهسپاری ارتقاء و نامه‌رسان‌ها مجهز به دستگاه (پی‌دی‌اف) که امکان امضای الکترونیک و اثرانگشت متقاضی را دارد می‌شوند.

وی بیان‌کرد: در حال حاضر خدمات الکترونیکی در زمینهٔ خدمات خریدو فروش اینترنتی مراسلات توسط این سازمان انجام می‌شود و سرویس ایمیل پستی، کارت‌پستال، سرویس وب آگهی روستایی و خدمات متعددی در بستر الکترونیکی انجام می‌شود.

بیرانوند تصریح کرد: طی سال گذشته حدود 15 هزار کالابرگ روستایی از طریق سازمان پست در اکثر روستاهای لرستان توزیع و ثبت‌نام یارانه روستائیان و عشایر توسط این سازمان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته 200 هزار شناسنامه نوزاد توسط سازمان پست توزیع شد و کارت هوشمند ملی در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

مدیرکل پست لرستان گفت: 360 دفتر پیشخوان روستایی و 172 دفتر پیشخوان شهری در سطح استان وجود دارد که بخشی از خدمات پست را انجام می‌دهند.

وی هدف از توسعه دفاتر پیشخوان را کم کردن فاصله بین مردم و دستگاه‌های دولتی دانست و اظهار داشت: توسعه دفاتر پیشخوان برای جلوگیری از مراجعه حضوری انجام می‌شود تا هم مصرف سوخت و آلودگی هوا کاهش یابد و هم بهره‌وری جامعه توسط این دفاتر بیشتر شود.

بیرانوند افزود: سالانه بیش از 14 میلیون مرسوله پستی در لرستان جابه‌جا می‌شود که هر بسته‌ای برابر با دو سفر شهری است که با جابه‌جایی این بسته‌ها از طریق پست، سالانه حدود 28 میلیون سفر درون و برون‌شهری کاهش می‌یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پست تلفنی در سطح استان راه‌اندازی شده و مردم می‌توانند با تلفن 140 بدون مراجعه به پست کارهای خود را انجام دهند.