رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بیش از ۱۵۷ هزار معلم و دانش آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا می‌گیرند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۱۵۷ هزار معلم و دانش آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا می‌گیرند

بیش از ۱۵۷ هزار معلم و دانش آموز لرستانی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا می‌گیرند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ معلم و دانش آموز لرستانی در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فرا می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلام‌رضا آقا میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد ضمن گرامی داشت 56 شهید و 37 جانباز مبارزه با موارد مخدر استان لرستان اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در قالب کمیته‌های درمان، مقابله، مشارکت‌های مردمی، حقوقی و قضایی و کمیته فرهنگی و پیشگیری برنامه‌های خود را به جد دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان فرماندار تحت عنوان رئیس شورای هماهنگی برنامه‌های پیشگیری و مقابله با مواد مخدر را دنبال می‌کند، افزود: در سطح 11 شهرستان استان بدون استثنا هر 45 روز یک جلسه در سطح کمیته و ماهیانه یک جلسه در شوراها برگزار می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان عنوان کرد: در دنیا از فقر و رشد جمعیت، نابودی محیط‌زیست، تهدیدات هسته‌ای و مواد مخدر روان‌گردان به‌عنوان چهار بحران هزاره سوم میلادی یادشده که در بحث مبارزه با مواد مخدر ما با یک بحران دست‌وپنجه نرم می‌کنیم.

وی در رابطه با برنامه‌های پیشگیری مواد مخدر بیان کرد: سال گذشته 20 هزار معلم ضمن خدمت آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را فراگرفتند به‌طوری‌که هر معلم شش ساعت آموزش ضمن خدمت دید.

آقا میرزایی گفت: در بحث پیشگیری از مواد مخدر سال گذشته به دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه استان قم به‌عنوان استان پایلوت آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد ارائه شد و در سال تحصیلی 95-96 این آموزش‌ها برای دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه لرستان انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: پس از مصوب شدن ارائه آموزش به دانش‌آموزان مقطع دوم متوسطه لرستان طرح آن توسط آموزش‌وپرورش استان تهیه شد که با اخذ 350 میلیون تومانی که 250 میلیون تومان آن از محل ستاد مبارزه با مواد مخدر و 100 میلیون تومان از استان تأمین می‌شود سال تحصیلی جدید کار آموزش آغاز می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان با اشاره به اینکه 50 هزار دانش‌آموز و حدود  150 هزار والدین دانش‌آموز مقطع دوم متوسطه در استان لرستان وجود دارد، افزود: پیش‌بینی‌شده تا در سال تحصیلی 95-96 درمجموع 157 هزار و 500 در استان آموزش پیشگیری از اعتیاد را فراگیرند.

وی عنوان کرد: برنامه زمان‌بندی آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد برای معلمان و دانش‌آموزان به‌درستی پیش رفته است و در شهریورماه 120 مربی ویژه در این حوزه آموزش می‌بینند.

آقا میرزایی بیان کرد: پس از ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به هفت هزار و 500 معلم مقطع دوم متوسطه دانش‌آموزان این مقطع مورد آموزش قرار می‌گیرند.