جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۲۰۱ میلیون و ۸۵۸ هزار دلار کالا از استان لرستان صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۲۰۱ میلیون و ۸۵۸ هزار دلار کالا از استان لرستان صادر شد

بیش از ۲۰۱ میلیون و ۸۵۸ هزار دلار کالا از استان لرستان صادر شد

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۰۱ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۴۴۹ دلار کالا از استان لرستان صادر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد بهزاد منصوری در کارگروه صادرات غیرنفتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به آمار 10 ماهه صادرات غیر نفتی استان اظهار داشت: 201 میلیون و 858 هزار و 449 دلار صادرات غیرنفتی در استان داشته‌ایم که 25.4 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: 218 میلیون دلار تعهد صادرات را تا پایان سال داریم که در 10 ماهه امسال 201 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که تاکنون 93 درصد برنامه تحقق‌یافته است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در بخش صنعت 31.9 درصد افزایش، معدن منفی 70 درصد کاهش و در بخش کشاورزی 10.25 درصد رشد داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سهم صنعت در صادرات غیرنفتی امسال91 درصد، سهم معدن یک درصد و سهم کشاورزی هشت درصد است بیان کرد: سال گذشته در بخش کشاورزی حدود 14 میلیون و 431 هزار دلار صادرات داشته‌ایم که امسال به حدود 16 میلیون دلار صادرات رسیده است.

منصوری تصریح کرد: به‌واسطه توقف و رکودی که وجود داشت، صادرات واحدهای کاشی به صفر رسیده، حوزه‌های آهک نیز کاهش داشته ولی در بحث سنگ و پودرهای میکرونیزه شتابی در بحث صادرات شکل می‌گیرد.

وی بابیان اینکه نمایشگاه توانمندی سنگ لرستان اواسط مردادماه سال آینده در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود گفت: هیئتی برای توسعه صادرات ماهی به  استان اعزام شد که تقاضا برای 900 تن ماهی را داشتند و لرستان را برای تأمین ماهی بازار روسیه انتخاب کردند.