رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

بیش از ۲۱ هزار روستای کشور به شبکه گازرسانی متصل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۲۱ هزار روستای کشور به شبکه گازرسانی متصل شد

بیش از ۲۱ هزار روستای کشور به شبکه گازرسانی متصل شد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: تا پایان آذرماه امسال ۲۱ هزار و ۷۹۲ روستا به شبکه گازرسانی کشور متصل شده به‌طوری‌که ۷۴۶۳ روستا در سه سال اخیر گازرسانی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمیدرضا عراقی ظهر امروز در آئین افتتاح گازرسانی به 150 روستای استان لرستان اظهار داشت: تا پایان خردادماه سال 92 به 14 هزار و 329 روستای کشور گازرسانی شده که این تعداد تا پایان آذرماه امسال به 21 هزار و 792 روستا رسیده به‌طوری‌که 7463 روستا در طی سه سال اخیر گازرسانی شده است.

وی افزود: در طول این سه سال هرسال 5000 روستا برای گازرسانی هدف‌گذاری شده که  توانسته‌ایم گازرسانی به 4000 روستا را به سرانجام رسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به کاهش دمای هوا در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: در دو سه روز آینده با کاهش بیشتر دمای هوا مصرف گاز نیز افزایش می‌یابد اما با توجه به این سرما نگرانی و دغدغه قطع گاز در کل کشور وجود ندارد.

وی بیان کرد: استان لرستان در سال 95 یکی از بهترین و پرکارترین استان‌های کشور در زمینه انجام عملیات‌های گازرسانی بوده به‌طوری‌که امروز نیز 150 روستا به بهره‌برداری رسیده و درمجموع امروز عملیات گازرسانی به 207 روستای کشور آغاز می‌شود.

عراقی بابیان اینکه دولت امنیت انرژی را تأمین می‌کند تا مردم احساس آرامش کنند، تصریح کرد: با صرفه‌جویی و کاهش دمای دودرجه‌ای می‌توانیم دو فاز پارس جنوبی را به سرویس اضافه کنیم و 50 میلیون مترمکعب در روز صرفه‌جویی شود.

وی بابیان اینکه روزانه 700 میلیون مترمکعب در کشور گاز مصرف می‌شود، افزود: شرکت ملی گاز ایران 300 هزار کیلومتر شبکه انتقال گاز و 30 هزار کیلومتر خط انتقال فشارقوی دارد و درمجموع 200 کمپرسور در روز مشغول انجام فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد: طی دو سال اخیر برای گازرسانی شهرها و روستاهای استان لرستان حدود 140 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گفته وی تا اوایل خردادماه سال 92، 974 شهر کشور و تا پایان آذرماه امسال  1077 شهر کشور گازرسانی شده است.