رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

بیش از ۳۰۰ خانه عالم در استان لرستان احداث شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳۰۰ خانه عالم در استان لرستان احداث شد

بیش از ۳۰۰ خانه عالم در استان لرستان احداث شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: بیش از ۸۰۰ مبلغ لرستانی در سامانه سجام ساماندهی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم  از خرم‌آباد حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: هفته دفاع مقدس و روزهای حماسه، ایثار، شهادت و شهامت ملت ایران گنجینه بزرگی است که باید از این روحیه جهادی برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه بیش از 800 مبلغ لرستانی در سامانه سجام ساماندهی شده است افزود: بیش از 600 مبلغ در استان حضور دارند و 400 مبلغه که سطح دو و سه را دارند در سامانه ثبت‌نام کرده و آماده تبلیغ هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: حدود هزار طلبه مقیم قم و مشغول تحصیل هستند که خیلی از آن‌ها در ایام تبلیغ در استان حضور می‌یابند.

وی بیان کرد: حدود 105 روحانی مستقر در روستاها به‌صورت دائم مشغول امر تبلیغ هستند و حدود 70 روحانی طرح هجرت داریم که در روستاهای مختلف فعالیت می‌کنند.

مهدوی امین تصریح کرد: بیش از 300 خانه عالم در استان لرستان احداث‌شده است و طی سه سال اخیر نیز حدود50 خانه عالم توسط مردم و بخش دولتی در روستاهای استان ساخته و در اختیار شبکه عظیم روحانیون قرارگرفته است؛ افتخار شبکه روحانیت این است که این ظرفیت مردمی و به هیچ‌کدام از دولت‌ها وابسته نیست.

وی خاطرنشان کرد: همه ما روحانیون تحت زعامت ولی‌فقیه هستیم و توصیه مقام معظم رهبری این است که روحانیون مردمی باشند و مردمی باقی بمانند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: بیش از سه هزار روستا در استان لرستان وجود دارد که در این روستاها 200 روحانی مستقر و هجرت وجود دارد و نتوانسته‌ایم بخش کوچکی از روستاهای استان را از نظر وجود روحانی جوابگو باشیم.