جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش لرستان مصوب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش لرستان مصوب شد

بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه ورزش لرستان مصوب شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: ۳۴ میلیارد و ۴۹۲ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی برای حوزه ورزش لرستان مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی‌یاور عزیز‌پور روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، در رابطه با اعتبارات ملی شناور در پیوست شماره یک قانون بودجه سال 95 اظهارداشت: در سر فصل‌هایی مانند مطالعه و احداث ورزشگاه‌های، راه‌اندازی تأسیسات اماکن ورزشی، کمک فنی اعتباری به بخش غیردولتی،  تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، احداث زمین‌های ورزشی روستایی، احداث فضاهای ورزشی با اولویت شهرهای کمتر برخوردار ردیف‌های اعتباری برای استان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در زمینه در هفت ردیف برای وزارت ورزش و جوانان 535 میلیارد تومان ملی برای کشور در نظر گرفته که از این مبلغ استان لرستان 34 میلیارد 492 میلیون تومان اعتبار مصوب دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان عنوان کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان لرستان از ابتدای امسال تاکنون حدود شش و نیم میلیارد تومان تخصیص ملی دریافت کرده است.

وی به جذب شش درصدی اعتبارات ملی شناور در استان اشاره کرد و گفت: در بحث ردیف‌های متفرقه 16 میلیارد تومان اعتبار وجود دارد که عمدتاًبرای فدراسیون‌های ورزشی است و فقط در یک سر فصل که پیشگیری از بیماری‌های ریوی و توسعه ورزش‌های همگانی است که به استان لرستان 251 میلیون تومان تخصیص داده شده است.

عزیزپور تصریح کرد: این مبلغ 251 میلیون تومان مربوط به دو بخش عمرانی و هزینه‌ای است که به تفکیک 150 و 101 میلیون برای استان لرستان  استان مصوب شده است.