رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

بیش از ۳۵۰ هیئت مذهبی در بروجرد مجوز فعالیت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳۵۰ هیئت مذهبی در بروجرد مجوز فعالیت دارد

بیش از ۳۵۰ هیئت مذهبی در بروجرد مجوز فعالیت دارد

رئیس اداره تبلیغات بروجرد گفت: برای بیش از ۳۵۰ هیئت مذهبی در بروجرد مجوز فعالیت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین صادق جعفرپور در جمع خبرنگاران بروجردی اظهار داشت: بهره‌گیری از دانش و توان جوانان پویا و علاقمند در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی وهنری راهگشای حل بسیاری از معضلات اجتماعی جامعه است.

وی با تشریح مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان در سال جدید، افزود: دسته‌بندی مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده برای پیشبرد اهداف فرهنگی در این شهرستان در بسیاری از حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و ساماندهی تشکل‌های زیرنظر این اداره در سال جاری تهیه و تدوین شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد، مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته برای سال جاری را اجرای گفتمان‌های دینی دانست و بیان کرد: برنامه‌های متعددی در این حوزه طراحی شده است که بنا به نیاز گروه‌های هدف در سنین مختلف برگزار می‌شود که تأثیر به‌سزایی در گسترش فرهنگ دینی در این شهرستان دارد.

وی از برگزاری بیش از 370 گفتمان دینی توسط این اداره در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد با برگزاری این تعداد گفتمان در موضوعات دینی حد نصاب محول شده به آن را که 160 گفتمان در سال بود، ارتقاء داده که این مهم محصول توانمندی و وجود ظرفیت‌های متعدد فرهنگی در این شهرستان است.

جعفرپور با اشاره به این‌که امسال 450 گفتمان برای این شهرستان طراحی شده است، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از اساتید مجرب در حوزه‌های مختلف خانواده و جوانان و نیز مسائل روز، محتوایی غنی و پربار را برای گروه‌های هدف در این گفتمان‌ها به وجود آورده است که خود نشان‌دهنده رضایتمندی اغلب آن‌ها از برگزاری چنین برنامه‌هایی است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته برنامه غنی‌سازی اوقات فراغت با حضور فعال و مستمر 14 پایگاه در این شهرستان به اتمام رسید که با توجه به نیاز این شهرستان در حوزه ورود به مسائل جوانان و نوجوانان پیش‌بینی می‌شود امسال 30 پایگاه به صورت مستقیم بتوانند در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت این شهرستان شرکت کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به لزوم برگزاری گفتمان دانشجویی در واحدهای دانشگاهی این شهرستان، اظهار داشت: در سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات این اداره موفق به برگزاری چندین گفتمان دانشجویی در این شهرستان شد اما این به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی خیل عظیم جمعیت دانشگاهیان این شهرستان باشد، بنابراین در سال جدید برگزاری 15 گفتمان دانشجویی در برنامه‌های کاری این اداره قرار گرفته است.

وی با تشریح دیگر برنامه‌های سال جدید در حوز گسترش و تبلیغ فرهنگ ناب ایرانی اسلامی، افزود: راه‌اندازی پورتال مساجد به منظور اطلاع‌رسانی جامع برنامه‌های مساجد به علاقمندان، برگزاری کارگاه آموزشی نقد نحله‌های انحرافی و تمرکز بر فراگیری اصول فعالیت در فضای سایبری با حضور علاقمندان توانمند در این حوزه به منظور ارائه راهکارهای صحیح در تعامل با فضای مجازی از دیگر برنامه‌های شاخص این اداره در راستای بهبود فرهنگ جاری در جامعه است.

جعفرپور از فعالیت بیش از 30 مؤسسه و خانه قرآنی در این شهرستان خبرداد و بیان کرد: این مؤسسات در مناسبت‌های مختلف به ویژه ماه مبارک رمضان با برگزاری برنامه‌های ویژه توانسته‌اند سهم به‌سزایی در ترغیب اقشار مختلف در روی آوردن به فرهنگ غنی قرآنی در این شهرستان ایفا کنند.