جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بیش از ۳۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۶۹ واحد صنعتی لرستان پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۶۹ واحد صنعتی لرستان پرداخت شد

بیش از ۳۷۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۶۹ واحد صنعتی لرستان پرداخت شد

معاون صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت:بیش از ۳۷۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۲۶۹ واحد صنعتی لرستان پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مسعود رضا شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل تولید استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بانک‌های استان تاکنون به 269 واحد و پروژه صنعتی در بخش کشاورزی تسهیلاتی به مبلغ 378 میلیارد و 939 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در بحث ارجاع به شعبه 60 طرح با 58 میلیارد و 381 میلیون تومان داریم، افزود: در انباشت عقد قرارداد 54 پروژه با حدود 48 میلیارد و 800 میلیون تومان وجود دارد.

معاون صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: دو هزار و 613 واحد تولیدی استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌ا‌نداز این تعداد دو هزار و 398 مورد برای دریافت تسهیلات نهایی شده و اساس آخرین آمار از مجموع این میزان مشکل هزار و 621 پروژه رفع شده است.

وی بیان کرد: سهم لرستان از تسهیلات رونق تولید کشور 405 میلیارد تومان است که در این رابطه با تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات به طرح‌های اقتصادی استان 93 درصد تسهیلات در نظر گرفته شده برای لرستان را جذب کنیم.

رضا تصریح کرد: بانک‌های استان در پرداخت طرح‌ها محدودیت داشتند و بیشتر بانک‌ها تنها سرمایه در گردش را در دستور کار قرار دادند.

معاون صنعت، معدن و تجارت لرستان در رابطه با مشارکت بانک‌های خصوصی استان گفت: مشارکت بانک‌های خصوصی مانند سینا، پست بانک، مسکن، شهر و پارسیان صفر بوده و هیچ گونه همکاری نداشته‌اند.