جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۸۲ واحد تولیدی لرستان پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۸۲ واحد تولیدی لرستان پرداخت شد

بیش از ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۸۲ واحد تولیدی لرستان پرداخت شد

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: بیش از ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات امسال به ۲۸۲ واحد تولیدی لرستان پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مسعود رضا در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: خروجی پرداخت تسهیلات به 282 واحد استان 385 میلیارد و 690 میلیون تومان بوده است که از این تعداد 194 طرح بااعتباری معادل 52 میلیارد و 666 میلیون تومان مربوط به سازمان جهاد کشاورزی استان و 88 طرح  با اعتباری بالغ بر 333 میلیارد تومان مربوط به واحد صنعتی است.

وی افزود: اکنون در انباشت عقد قرارداد 44 واحد و پروژه وجود دارد که 27 پروژه بااعتباری بالغ‌بر 41 میلیارد و 565 میلیون تومان مربوط به صنعت و معدن استان و سه میلیارد و 124 میلیون تومان مربوط به سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان است.

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بابیان اینکه در انباشت ارجاع به شعبه 67 پروژه با مبلغی بالغ‌بر 55 میلیارد و 509 میلیون تومان وجود دارد، عنوان کرد: از مجموع 385 میلیارد تومان اکنون 95.2 درصد سهم  این حوزه که 405 میلیارد تومان و ازلحاظ تعداد 92.7 درصد است پرداخت‌شده است.

وی بیان کرد: اکنون ازلحاظ پرداخت در کشور رتبه 9 را کسب کرده‌ایم و این در حالی است که ازلحاظ درصد پرداخت دارای رتبه چهار کشوری هستیم.

رضا گفت: بسیاری از طرح‌ها طی هفته جاری و هفته آینده با پیگیری‌هایی که توسط بانک‌های ملی، صادرات، صنعت و معدن، سپه و تجارت صورت گرفته 20 میلیارد تومان سهمی که باقی‌مانده است پرداخت می‌شود؛ اکنون در بانک کشاورزی انباشت عقد قرارداد صفر است و این در حالی است که پنج طرح ارجاع به شعبه وجود دارد.

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: در انباشت عقد قرارداد بانک ملی 16 طرح دارد که همگی این طرح‌ها بررسی‌شده و آماده تصویب هستند که در این راستا مشکل متقاضی‌ها در تأمین وثیقه است.

وی بابیان اینکه در انباشت عقد قرارداد16 طرح با مبلغی بالغ‌بر 11 میلیارد و 151 میلیون تومان در بانک ملی است، اظهارداشت: در بانک صادرات شش طرح در انباشت عقد قرارداد وجود دارد که سه طرح طی هفته جاری پرداخت می‌شود.

رضا افزود: در بانک صنعت و معدن استان 11 طرح بااعتباری بالغ‌بر 16 میلیارد و 750 میلیون تومان در مرحله انباشت عقد قرارداد وجود دارد.