جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

بیش از ۳ هزار بروجردی در مراسم اعتکاف شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۳ هزار بروجردی در مراسم اعتکاف شرکت کردند

بیش از ۳ هزار بروجردی در مراسم اعتکاف شرکت کردند

امام‌جمعه بروجرد گفت: ۳ هزار و ۱۰۰ نفر از مردم بروجرد در ۲۵ مسجد شهر و روستا این شهرستان معتکف شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابی در آئین راه‌اندازی فرستنده رادیویی این شهرستان اظهار داشت: رادیو بروجرد ظرفیت خوبی در زمینهٔ بیان مشکلات مردم و نیز خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان را به وجود آورده است.

وی رسانه ملی را مهم‌ترین معبر اطلاع‌رسانی در کشور دانست و اظهار داشت: امروز رسانه ملی از بهترین ابزاری است که با در اختیار داشتن امکانات خود می‌تواند فعالیت گسترده‌ای در زمینهٔ اطلاع‌رسانی و روشنگری در مقابله با توطئه‌های دشمن و در بیان خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دهد.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی به بهترین نحو ممکن، افزود: جامعه امروز نیاز دارد تا با الگو گرفتن از رسالت خطیر حضرت زینب (س) پیام امام و انقلاب را به نسل‌های امروز و فردا برساند.

وی با اشاره به اینکه امسال در شهرستان بروجرد سه هزار و 100 نفر معتکف شده‌اند، بیان کرد: سنت حسنه اعتکاف سنتی فراموش‌شده بود که به برکت انقلاب اسلامی ملت ایران  احیاشده و سال‌به‌سال موردتوجه و استقبال آحاد مردم به‌ویژه جوانان و نوجوان قرارگرفته است.

ترابی با اشاره به استقبال کم‌نظیر جوانان از مراسم اعتکاف امسال در بروجرد عنوان کرد: امسال معتکفان در 25 مسجد شهر و روستا در این شهرستان شرکت کرده‌اند که از این تعداد نزدیک به دو هزار و 500 نفر در شهر و 600 نفر در روستاها معتکف شده‌اند.

وی با اشاره به استقبال دو هزار و 500 نفری که در شهر معتکف شده‌اند هزار و 900 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند که از میان هزار و 100 نفر در مصلای نماز جمعه این شهرستان معتکف شده‌اند.

امام‌جمعه بروجرد گفت: امسال مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان بروجرد با حضور مبلغان اعزام‌شده از قم جلوه‌ای متفاوت به خود گرفته است.

وی برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی برای معتکفان را در مراسم امسال شاخص دانست و اظهار داشت: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری که تأکید کرده‌اند اعتکاف یک عبادت فردی است بنابراین در حد لزوم از حضور سخنرانان مختلف استفاده‌ شده است.