جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

بیش از ۴۰ تن فرآورده گوشتی فاسد در لرستان معدوم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۴۰ تن فرآورده گوشتی فاسد در لرستان معدوم شد

بیش از ۴۰ تن فرآورده گوشتی فاسد در لرستان معدوم شد

رئیس نظارت بر بهداشت عمومی لرستان گفت: ۴۰ هزار و ۱۳۱کیلوگرم فرآورده گوشتی فاسد ۶ ماهه نخست امسال در لرستان ضبط ومعدوم شد.

حداد شفیعیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با نظارت بر فرآورده‌های گوشتی در لرستان اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال 41 هزار و 788 مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های گوشتی استان لرستان به عمل آمد.

وی با بیان اینکه در شش ماه نخست سال 95 طی بازرسی‌های انجام‌شده از فرآورده‌های گوشتی هزار و 730 مورد غیربهداشتی در استان شناسایی شد، افزود: طی این مدت 63 مورد تخلف به مراجع قضایی استان معرفی شد.

رئیس نظارت بر بهداشت عمومی لرستان با اشاره به اینکه در شش‌ماهه نخست امسال 27 هزار و 958 کیلوگرم فرآورده گوشتی فاسد در استان لرستان ضبط و معدوم شده است، عنوان کرد: طی این مدت 365 مورد نمونه‌گیری از موارد مشکوک انجام شد.

وی تعداد کشتار طیور را در شش ماه نخست سال هشت میلیون و 918 هزار و 382 قطعه دانست و بیان کرد: طی این مدت 62 هزار و 563 قطعه به دلیل مختلف ضبط و معدوم شد.

شفیعیان با اشاره به اینکه در بحث کشتار دام نیز 107 هزار و 382 رأس گوسفند، 22 هزار و 927 رأس بز ، 18 هزار و 506 گاو گوساله و یک رأس گاومیش کشتار شده است، گفت: طی مدت شش ماهه 9 هزار و 578 کیلوگرم گوشت گوسفند، هزار و 677 کیلوگرم گوشت بز و 28 هزار و 876 کیلوگرم گوشت گاو گوساله ضبط و معدوم شد.

وی به نظارت و بازرسی روزانه کارشناسان در کشتارگاه‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: فرآورده‌های گوشتی و مرغ پس از اخذ مجوز بهداشت در خودروهای سردخانه دار بارگیری و در مراکز عرضه توزیع می‌شوند.