رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بیش از ۴۱ هزار هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۴۱ هزار هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد

بیش از ۴۱ هزار هکتار از اراضی استان لرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۱ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا بازدار صبح امروز در مراسم افتتاح ایستگاه پمپاژ آب «چغاهروشی» خرم‌آباد با بیان اینکه 75 درصد اراضی کشاورزی استان لرستان دیم است اظهار داشت: با توجه به تغییرات اقلیمی و بارندگی‌های استان در دو ماه اخیر که با تأخیر شروع‌ شده برای ما موجب نگرانی ایجاد شده است.

وی افزود: این تأخیر در شروع بارندگی‌ها سبب شد به اراضی دیم آسیب جدی وارد شود، با توجه به خاک حاصلخیز استان و ظرفیت‌های حوزه کشاورزی استان لرستان باید در اولویت تخصیص آب قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: 185 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان آبی است که از این میزان 41 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده‌اند.

بازدار بیان کرد: بیش از 13 هزار هکتار از اراضی آبی استان لرستان در دولت تدبیر و امید به سیستم آبیاری نوین مجهز شده‌اند و  امسال نیز سیستم آبیاری نوین در سطح سه هزار هکتار از اراضی آبی استان لرستان اجرایی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: مطالعه و اجرای سیستم آبیاری نوین در سطح 9 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان لرستان در دستور کار است.