رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

بیش از ۵ هزار فارغ‌التحصیل لرستانی در سامانه "ایران کارورز" ثبت نام کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۵ هزار فارغ‌التحصیل لرستانی در سامانه "ایران کارورز" ثبت نام کردند

بیش از ۵ هزار فارغ‌التحصیل لرستانی در سامانه "ایران کارورز" ثبت نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ۵ هزار و ۵۵ نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان لرستان در سامانه "ایران کارورز" ثبت‌نام کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 11 ماهه امسال هشت هزار و 410 نفر از جویندگان کار در مراکز کاریابی ثبت‌نام کردند که از این تعداد پنج هزار و 374 نفر مرد و سه هزار و 36 نفر زن بوده است.

وی افزود: تاکنون از هشت هزار و 410 نفر، هزار و 629 نفر در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات،دولتی و خصوصی مشغول به کار شده‌اند که بخش خصوصی و خدماتی بیشترین جذب نیرو را داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان عنوان کرد: 756 نفر از جویندگان کار برای آموزش و کسب مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.

وی با بیان اینکه افرادی که به‌کارگیری شده 25 درصد دارای مهارت، 31درصد دیپلمه و 76.6درصد فاقد مهارت بوده‌اند بیان کرد: 198 واحد اقتصادی در سامانه ایران کارورز برای به‌کارگیری کارورز ثبت‌نام کرده‌اند که بیشترین واحدها در خرم‌آباد با 44 واحد و کمترین در دوره چگنی با یک واحد بوده است.

آشتاب خاطرنشان کرد: پنج هزار و 55 نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی در این سامانه ثبت‌نام کرده که توسط وزارت خانه و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در حال ساماندهی هستند.