جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

بیش از ۸۵ درصد از تربیت فرزندان در فضای مجازی شکل می‌گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از ۸۵ درصد از تربیت فرزندان در فضای مجازی شکل می‌گیرد

بیش از ۸۵ درصد از تربیت فرزندان در فضای مجازی شکل می‌گیرد

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان لرستان گفت: بیش از ۸۵ درصد از تربیت فرزندان در فضای مجازی شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدتقی شاکرمی ظهر امروز در مراسم تجلیل از مددکاران اجتماعی استان لرستان که در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه در حوزه خانواده به یک بحران رسیده‌ایم گفت: امروز در فضای مجازی خانواده مجازی داریم به‌گونه‌ای که بیش از 85 درصد از تربیت فرزندان در فضای مجازی شکل می‌گیرد و این به‌ مانند کسی است که شنا بلد نباشد و بخواهد در آب شنا کند که به طور یقین  این فرد غرق خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه با مجازات هیچ کاری را نمی‌توان پیش برد و باید فرهنگ‌سازی در اولویت قرار بگیرد افزود: در حوزه فرهنگی مرزها از میان برداشته‌ شده است و با این‌حال در این حوزه نیازمند یک نگاه مدرن و به‌روز هستیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با بیان اینکه‌ ای کاش به‌جای نگاه سیاسی به مسائل 50 درصد نگاه‌ها معطوف به مسائل اجتماعی می‌شد عنوان کرد: نابرابری‌های اجتماعی منشأ آسیب‌های اجتماعی است و با این‌حال این آسیب‌ها نیز زمینه وقوع جرائم سخت را فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه امروز ما برخلاف آموزه‌های دینی به‌ جای دستگیری، مچ‌گیری می‌کنیم بیان کرد: امروز بسیاری از طلاق‌ها به دلیل کم‌رنگ شدن صله رحم در جامعه است به‌گونه‌ای که امروز شاهدیم خانواده‌ها بدون اینکه روابط گسترده‌ای باهم داشته باشند خود را در کاشانه‌ها با فضای مجازی محصور کرده‌اند.

به گزارش تسنیم در این مراسم از مددکاران اجتماعی استان لرستان که در دستگاه‌های مختلف در زمینه مددکاری اجتماعی فعالیت می‌کنند تجلیل شد.