جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

بیش از 1000 شهر در سطح کشور گاز رسانی شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 1000 شهر در سطح کشور گاز رسانی شده است

بیش از 1000 شهر در سطح کشور گاز رسانی شده است

رئیس ایمنی شرکت ملی گاز گفت: بیش از 1000 شهر و 18 هزار روستا در سطح کشور گاز رسانی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا یوسفی پور، عصر روز شنبه در همایش پیمانکاران لرستان که در سالن جلسات پژوهش استانداری لرستان برگزار شد، بابیان اینکه امسال 100 سالگی تجارب صنعت نفت و 50 سالگی شرکت گاز است، اظهارداشت: شرکت گاز حجم متنوعی از کارهای صنعتی و غیر صنعتی را به عهده دارد و بعد از تحریم پیش‌بینی می‌شود 100 میلیارد دلار در صنعت نفت به‌ویژه گاز سرمایه گذاری شود.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش شرکت ملی گاز این است پیمانکاران و همکاران دچار مشکل نشوند، بیان کرد:خارجی‌ها باور نمی‌کردند که این‌چنین پالایشگاه‌های عظیمی در عسلویه ساخته می‌شود و داشتن 35 هزار متر خطوط انتقال 56 اینچ در باور برخی از مهندسان خارجی نمی‌گنجید.

رئیس ایمنی شرکت ملی گاز در لرستان بابیان اینکه یک دهه از شروع «اچ اس ای» در ایران می‌گذرد، عنوان کرد: برپا کردن فازهای مختلف در عسلویه کار پیچیده‌ای بود و درخواست عاجزانه ما این است که در مسائل مختلف ایمنی و «اچ سی ای» همه باهم به بلوغ فرهنگی برسیم و تداوم پیدا کنیم.

وی بابیان اینکه علت وقوع حادثه هفته گذشته این است که ما مقید و پایبند نیستیم، بیان کرد: تحریمی که گذشت تحریم نبوده بلکه تحریم اصلی بحث‌های زیست‌محیطی است که اتفاق می‌افتد چون اگر انتشار گازهای آلاینده را داشته باشیم برای همه خطرناک می‌شود.

یوسفی پور با اشاره به اینکه بیش از هزار شهر و بیش از 18 هزار روستا گاز رسانی شده است، گفت: شرکت گاز با این‌همه توسعه که در تراز جهانی توسعه‌ای چشمگیر است نمی‌تواند تمام‌کارها را خود انجام دهد بلکه پیمانکاران باید کارها و پالایشگاه‌ها را تحویل بگیرید بنابراین انتظار داریم سود منطقی داشته باشند و سرمایه ملی و صنعتی را حفظ کنند.

وی بابیان اینکه چند ماهی است که مصوبه هیئت‌مدیره را در مورد مناقصه گرها از حیث «اچ اس ای» داریم، عنوان کرد: 10 درصد از هر مناقصه‌ای که برگزار می‌شود ارزیابی «اچ اس ای »است.

رئیس ایمنی شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه تقریبا از 600 بی‌مبالاتی یک حادثه رخ می‌دهد، عنوان کرد: 100 درصد از حوادث کار شرکت گاز در حوزه پیمانکاری است.

وی اظهارداشت: در سطح دنیا حوادث در حوزه صنعت پنج درصد از حوادث براثر فنی،  20 درصد آن توسط شرکت‌ها و 75 درصد از حوادث به خاطر مسائل رفتاری است.