جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

بیش از 1300 نفر در زندان‌های بروجرد محبوس هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 1300 نفر در زندان‌های بروجرد محبوس هستند

بیش از 1300 نفر در زندان‌های بروجرد محبوس هستند

دادستان بروجرد با اشاره به اینکه آمار افراد محبوسی که دوران حبس خود را در زندان‏‌های بروجرد سپری می‌کنند در مجموع 1370 نفر است، گفت: از این تعداد 65 نفر زندانیان جرائم غیرعمد هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مصطفی جعفری ظهر امروز در همایش جشن حمایت خیرین و معتمدان انجمن حمایت از زندانیان غیرعمد این شهرستان اظهار کرد: این افراد که به دلیل عدم توان مالی در پرداخت دیون خود در زندان به سر می‏‌برند، محکومیت مالی داشته و برای این منظور  زندانی شده‌‏اند.

وی با اشاره به اینکه 40 درصد زندانیان سرپرست خانوار هستند، تاکید کرد: قریب به 30 درصد این افراد نیز نان آور خانواده خود هستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه عدم حضور 90 درصد این افراد در محیط خانواده مشکلاتی را برای اعضاء خانواده‏‌های آن‌ها به وجود آورده است، اضافه کرد: مشکلات به وجود آمده در این راستا شامل مشکلات مالی، معنوی، عاطفی و ... است.

جعفری گفت: 10 درصد زندانیان نیز افرادی هستند که حضور آنها در محیط زندان موجب آرامش خانواده‏‌های آنها شده است.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از کمک و مساعدت خیرین در اقدامات خداپسندانه‏‌ای همچون آزادی زندانیان غیر عمد افزود: مشارکت خیرین در این حوزه اجر و مزد معنوی بالایی دارد.

دادستان بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مساعدت‏‌های انجمن حمایت از زندانیان در دو قالب کمک به زندانیان و خانواده‏‌های آنها صورت می‏‌گیرد، عنوان کرد: کمک به زندانیان غیرعمد در اولویت کاری قرار دارد.

جعفری ادامه داد: جمع‌آوری اعانات برای آزادسازی زندانیان در قالب کمک به شخص زندانی صورت می‏‌گیرد.

وی با یادآوری اینکه کمک به خانواده‌‏های زندانیان اعم از جرائم عمدی و غیرعمدی صورت می‏‌گیرد، ادامه داد: علاوه بر کمک‏‌های موردی در مناسبت‌‏های مختلفی نظیر عید نوروز، ماه مبارک رمضان و زمان بازگشایی مدارس کمک‌هایی در قالب ارائه سبد کالا به خانواده زندانیان صورت می‏‌گیرد.

این مسئول زندانیان را مستحقین واقعی برشمرد و اضافه کرد: خیرین بدانند هر کمکی به این افراد به دست مستحقین واقعی رسیده است.

جعفری تاکید کرد: خیرین و افراد نوع دوست از فرصت به دست آمده استفاده کرده و در این راه به اجر و مزد معنوی دست یابند البته رضای خداوند متعال بالاتر از همه است.

وی با اشاره به اینکه انجمن حمایت از زندانیان مجمعی مردم نهاد است که بدون دریافت بودجه دولتی فعالیت می‏‌کند، اضافه کرد: خیرین تاکنون کمک‌‏های قابل توجهی را برای زندانیان و خانواده‌‏های آنها اختصاص داده‌اند.

دادستان بروجرد ادامه داد: به کارگیری زندانیان در رشته‌‏های فنی و تخصصی به منظور درآمدزایی و استفاده از منابع مالی به دست آمده در راستای حمایت از زندانیان و خانواده‏‌های آنها از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان است.