رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بیش از 5 هزار لرستانی برای راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بیش از 5 هزار لرستانی برای راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کردند

بیش از 5 هزار لرستانی برای راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کردند

پنج هزار و 334 نفر از مردم لرستان تاکنون برای حضور در مراسم راهپیمایی و بزرگداشت اربعین شهادت امام حسین علیه السلام در کربلای معلی ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر حج و زیارت لرستان گفت: این تعداد ثبت نام تاکنون در قالب 2 هزار و 38 گروه یک و یا بیش از یک نفره ثبت نام کرده اند که در گروه های حداقل 5 نفره سازماندهی خواهند شد.

خسروی با بیان اینکه سامانه سماح به نشانی WWW.SAMAH.HAJ.IR آماده ثبت نام از علاقه مندان به حضور در آئین پیاده روی مسیر نجف تا کربلا در اربعین حسینی است ؛ افزود: شهروندان می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی و دفاتر پستی مجاز ضمن ثبت نام، تمامی مراحل درخواست و صدور ویزای کشور عراق را از طریق این دفاتر پیگیری کنند.

وی گفت: 34 دفتر زیارتی مجاز و 16 دفتر پستی در مناطقی از استان که دفاتر زیارتی ندارند ؛ مستقر شده است و آماده ثبت نام از علاقه مندان حضور در این مراسم هستند.

خسروی افزود: با هماهنگی استاندار و نامه نگاری های انجام شده، پیگیری می کنیم امسال دفتر موقت کنسولی سفارت عراق در لرستان نیز مستقر شود تا مردم لرستان مجبور نشوند برای درخواست ویزا به سایر استان ها مراجعه کنند.

وی تهیه ویزا برای حضور در این مراسم را قطعی و اجباری اعلام کرد و گفت: امسال هزینه صدور ویزای عراق چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی 40 دلار تعیین شده است.

خسروی از علاقه مندان خواست حتما نسبت به تهیه گذرنامه معتبر و ویزا قبل از سفر اقدام کنند تا مشکلات قانونی برای خود و دیگران ایجاد نکنند.