جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

بیمارستان ۳۳ تخت خوابی سرطان زنان در خرم‌آباد کلنگ زنی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بیمارستان ۳۳ تخت خوابی سرطان زنان در خرم‌آباد کلنگ زنی می‌شود

بیمارستان ۳۳ تخت خوابی سرطان زنان در خرم‌آباد کلنگ زنی می‌شود

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان ۳۳ تخت خوابی کانسر زنان با کمک یکی از مؤسسات خیریه و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خرم‌آباد احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، نادر همتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، مشارکت خیران را در حوزه سلامت لرستان 83 میلیارد تومان برشمرد و اظهار داشت: ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد اتفاق بسیار خوبی است که برای نخستین بار با مساعدت مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد وزارت بهداشت و درمان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان در استان انجام و مکانی برای این سازمان‌ها تأمین می‌شود.

وی ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت را اتفاق نادر و خوبی در کشور دانست و افزود: امیدواریم با این ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط حوزه سلامت به کمک درمان استان بشتابند و بتوانند باری از دوش دانشگاه علوم پزشکی استان بردارند.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور مشارکت‌ها اجتماعی عنوان کرد: تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت را گامی در راستای کمک‌های مردمی و تقویت سازمان‌های غیردولتی می‌دانیم تا بتوانیم یک کمک  جدی‌تری در حوزه بهداشت و درمان ارائه دهیم.

وی بیان کرد: برای ساماندهی سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت از استانداری و مقامات ذی‌صلاح پیگیری‌هایی در حال انجام و رایزنی‌هایی با سازمان‌های مردم‌نهاد باقابلیت در مرکز انجام دادیم تا نمایندگی آن‌ها را در استان راه‌اندازی کنیم.

همتی با اشاره به اینکه بیمارستان 33 تخت خوابی زنان را در خرم‌آباد کلنگ زنی می‌شود، گفت: تفاهم‌نامه ساخت این بیمارستان با کمک یکی از مؤسسات خیریه مرکز و با مساعدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان اخذشده است.

وی بابیان اینکه باهمت ریاست دانشگاه یک مرکز همراه سرای بیمار در شش طبقه و دو هزار مترمربع در خرم‌آباد احداث می‌شود، تصریح کرد: تفاهم‌نامه  نهایی بین مدیرعامل شرکت منعقدشده و در آستانه نهایی کردن آن هستیم.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور مشارکت‌ها اجتماعی اظهار داشت: برای سرویس‌دهی به لرستانی‌هایی که  از درد و رنج بیماری سرگردان تهران هستند، جلساتی با لرستانی‌های مقیم تهران برگزار شد تا یک مرکز همراه سرای بیمار را در تهران با آورده نزدیک به 10 میلیارد تومان از هزینه‌های شخصی خود که اکثر پزشک و متخصص هستند ساماندهی کنند.

وی افزود: مرکز شیمی‌درمانی در خرم‌آباد در هفته آینده با هزینه بالغ‌بر یک میلیارد تومان توسط موسسه خیریه نور انجام‌شده افتتاح می‌شود که این هم اقدام بسیار خوب و  قابل‌تحسینی است.

همتی بابیان اینکه استان لرستان مقام دوم کشور را در بحث مشارکت‌های اجتماعی جلب کرده است، عنوان کرد: قائم‌مقام وزیر در سفر به لرستان اعلام کرد که بحث مشارکت‌های اجتماعی در لرستان باید به‌عنوان یک الگوی کشوری قرار گیرد که از این قضیه به خود می‌بالیم و امیدواریم قدم‌های جدی‌تری در حوزه سلامت برداریم و بتوانیم از توانمندی‌های مردمی بیشتر استفاده کنیم.