رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بی‌تفاوتی مسئولان در کارهای دینی پذیرفته نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

بی‌تفاوتی مسئولان در کارهای دینی پذیرفته نیست

بی‌تفاوتی مسئولان در کارهای دینی پذیرفته نیست

امام‌جمعه پلدختر گفت: مسئولان برای مسائل مذهبی پای‌کار بیایند و کارهای دینی و اسلامی را مورد توجه قرار دهند و بی‌تفاوتی مسئولان در کارهای دینی پذیرفته نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد سوری ظهر روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی اظهار داشت: در نظام ما حضور ولی‌فقیه که در رأس است به‌ نظام مشروعیت داده و نظامی مشروعیت پیدا می‌کند که حکومت دینی داشته باشد.

وی افزود: در نظام اسلامی مسئولان باید در کارهای دینی حضور فعال داشته باشند به‌گونه‌ای نباشد که در کارهای غیر دینی و سیاسی فعال ولی نسبت به فعالیت‌های دینی و مذهبی بی‌تفاوت باشند، از این رو مسئولان باید در کارهای دینی پیشگام و حضور فعال داشته باشند و نسبت به کارهای دینی بی‌تفاوت نباشند زیرا این موضوع پذیرفته نیست.

امام‌جمعه پلدختر با بیان اینکه مسئول باید مورد اعتماد جامعه اسلامی باشد بیان کرد: مسئولان جامعه اسلامی باید در کارهای دینی با وارستگی تمام ورود و حضور پیداکرده و در این مراسم ها و مناسبت‌ها به طور فعال شرکت کنند و حضور پر رنگ و مشخصی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مسئولی که در امور دینی مشارکت  نکند به درد جامعه اسلامی نمی‌خورد عنوان کرد: درست است که اعتکاف یک امر مردمی است اما مسئولان نیز باید در این امر دینی شرکت کرده و حضور فعال داشته باشند.

سوری گفت: غالب مسئولان در مشارکت‌ها، بحث‌ها و مسائل مذهبی طفره می‌روند که معتقدم تنها تاسیس یک اداره کافی نیست و باید تمام امور به‌ ویژه کارهای دینی مد نظر باشند.

وی تصریح کرد: مسئولان برای مسائل مذهبی پای‌کار بیایند و کارهای مذهبی و دینی را تقویت کنند و کارهای دینی و اسلامی را مورد توجه قرار دهند.

امام‌جمعه پلدختر با بیان اینکه برگزاری مراسم اعتکاف نیازمند همکاری ادارات است خاطرنشان کرد: امید است با همراهی ادارات به‌ ویژه دستگاه‌های فرهنگی زمینه حضور معتکفان بیشتر در شهرستان فراهم شود.

وی اظهار داشت: هیچ کاری در دنیا ماندگار نیست و انسان موفق کسی است که وقتی‌ به گذشته خود نگاه می‌کند اظهار خوشحالی و افتخار کند و مردم از وی به نیکی یاد کنند.

امام‌جمعه پلدختر، اعتکاف را بهترین فرصت برای ایجاد تحول درونی دانست و افزود: آیین اعتکاف زدودن آثار گناه از دل‌ها است و محور سخنرانی و برنامه‌های مراسم اعتکاف باید در راستای توجه بیشتر دل‌های معتکفان به یاد و شکر خدا باشد.