رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

تالاب‌های پلدختر نفس طبیعت هستند/ مسئولان برای ایجاد امکانات همت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

تالاب‌های پلدختر نفس طبیعت هستند/ مسئولان برای ایجاد امکانات همت کنند

تالاب‌های پلدختر نفس طبیعت هستند/ مسئولان برای ایجاد امکانات همت کنند

امام جمعه پلدختر تالاب‌های پلدختر را ظرفیت نهفته و بکر طبیعی دانست و گفت: باید دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه بکارگیری خوب و مطلوب این ظرفیت عظیم و نهفته در راستای جذب گردشگر و علاقه‌مندان به طبیعت اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌محمد لروند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پلدختر اظهار داشت: تالاب‌های پلدختر نفس طبیعت هستند و باید با توجه به فرا رسیدن سال نو و جذب علاقه‌مندان به طبیعت به عنوان مقصد گردشگری از هر حیث مهیا شوند.

وی گفت: علی‌رغم چشم‌انداز دیدنی و کم نظیر و آب و هوای مناسب و کارهای خوبی که در زمینه جاده دسترسی و برق‌رسانی صورت گرفته، اما این امکانات کافی نیست.

این مسئول افزود: برق‌رسانی به این تالاب‌ها صورت گرفته اما سیستم روشنایی در ساعات انتهایی روز ضعیف بوده و حتی برخی از چراغ‌های برق شکسته شده‌اند که باید اصلاح شوند.

وی اطلاع‌رسانی وسیع و همچنین ایجاد زیرساخت و امکانات در تالاب‌های پلدختر و تبدیل آنها به عنوان کانون جذب گردشگر و علاقه‌مند به طبیعت را خواستار شد و گفت: هر دستگاهی باید متناسب با امکانات خود در این تالاب‌ها ایجاد ظرفیت کند.

لروند اداره برق، هلال‌احمر، محیط زیست و منابع طبیعی را از جمله دستگاه‌هایی دانست که باید در این مکان‌های دیدنی و بکر ایجاد ظرفیت کنند.

امام جمعه پلدختر تالاب‌های پلدختر را ظرفیت نهفته و بکر طبیعی دانست و یادآورشد: باید دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه بکارگیری خوب و مطلوب این ظرفیت عظیم و نهفته در راستای جذب گردشگر و علاقه‌مندان به طبیعت اهتمام بیشتری داشته باشند.

لروند اظهار داشت: مستقر شدن نجات غریق در مجاورت تالاب‌ها، راه‌اندازی پاسگاه محیط زیست و ایجاد ایستگاه هلال‌احمر در این مجموعه‌های زنده و بکر طبیعی شهرستان پلدختر از جمله نکات مهمی است که می‌تواند در به فعلیت در آمدن این پتانسیل‌های طبیعی موثر واقع شود.