سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تأمین تجهیزات آموزشی مدارس خرم‌آباد مورد توجه خیران قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تأمین تجهیزات آموزشی مدارس خرم‌آباد مورد توجه خیران قرار گیرد

تأمین تجهیزات آموزشی مدارس خرم‌آباد مورد توجه خیران قرار گیرد

فرماندار خرم‌آباد گفت: تأمین تجهیزات آموزشی موضوعی است که باید موردتوجه همه به‌ویژه خیران قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته پور، ظهر روز سه شنبه در مراسم افتتاح مدرسه 18 کلاسه برکت زینبیه و حضرت فاطمه زهرا (س)، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مهر، اظهار داشت: ما مهر بر حال و هوای همه جامعه تأثیرگذار است چراکه در هر خانواده‌ای آینده سازی وجود دارند که به‌وسیله معلمان و در مدرسه برای آینده جامعه تربیت می‌شوند.

وی بابیان اینکه معلم و نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین ابزارهای تعلیم و تربیت‌ به‌تنهایی کافی نیست، افزود: از ابزارهایی که  در تعلیم و تربیت یک دانش‌آموز مهم است فضا و مکانی است که در آن قرار می‌گیرد و اگر در فضایی آکنده از مهربانی و در فضایی که به‌ روز باشد می‌تواند از علم روز بهره‌مند شود.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اینکه در کنار فضا، تجهیز مدرسه نیز اهمیت دارد، بیان کرد: ما به‌واسطه کاستی‌هایی که در بحث نوسازی مدارس و ساخت مدارس داریم روی این موضوع بیشتر تأکید می‌کنیم اما با توجه به موضوعاتی که امروزه در بحث آموزشی و وسایل آموزشی مورد تأکید قرار دارد، تجهیزات آموزشی نیز موضوعی است که باید موردتوجه همه به‌ویژه خیران قرار گیرد.

وی ضمن تشکر از مجمع خیران مدرسه‌ساز استان، عنوان کرد: این مجمع بدون هیچ چشم‌داشتی دوشادوش ادارات، سازمان‌ها و دسته‌های اجرایی در راستای  ساخت و توسعه مدارس تلاش می‌کنند.

خجسته‌پور با بیان اینکه در استان معلمان و مربیان خوب و دانش‌آموزان مستعدی داریم، خاطرنشان کرد: مدارس خوبی در چند سال اخیر ساخته‌شده اما نیازمند تجهیز وسایل کمک‌آموزشی به‌روز است در این زمینه نیز انتظار داریم که به‌ویژه خیران نسبت به این موضوع مطلع باشند.

وی با اشاره به این جمله معروف که«هرگاه در مدرسه‌ای باز می‌شود در زندانی بسته می‌شود»، بیان کرد: این‌یک شعار نیست بلکه یک واقعیت عینی است که ما باید در این راستا تلاش کنیم و نمونه آن طرح «از خشت تا بهشت» است.

فرماندار خرم‌آباد بابیان اینکه بنا نیست در جشنواره‌ها چنین شعاری را مطرح و سپس فراموش کنیم، گفت: خشت خشت مدارس ما می‌تواند بنای بهشتی را برای آیندگان ما بسازد بنابراین انتظار داریم این جشنواره‌ها که به زیبایی اجرا می‌شوند به فراموشی سپرده نشوند و هرساله یادآوری شود تا کسانی که توان ساخت یک مدرسه را ندارند با اهدای یک خشت در ساختن مدرسه‌ای که بتواند بهشتی برای دانش‌آموز ما باشد سهیم باشند.

وی با اشاره به اینکه امروزه هیچ کاری بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست، افزود: بحث مشارکت به‌ویژه در حوزه آموزش، تعلیم و تربیت به توصیه و تأکید قرآن و برای ساختن آینده کشور است.