جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

تاکید معاون ‌شهردار‌ بروجرد بر جمع‌آوری ‌متکدیان‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید معاون ‌شهردار‌ بروجرد بر جمع‌آوری ‌متکدیان‌

تاکید معاون ‌شهردار‌ بروجرد بر جمع‌آوری ‌متکدیان‌

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: پیش از انتقال متکدیان به مرکز نگهداری که برای آنها در نظر گرفته شده باید همه جوانب کار برای نگهداری آنها اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، احمد عبدی‌زاده در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان این شهرستان اظهار کرد: علاوه بر اهمیت جمع‌آوری این افراد و انتقال به مرکز یاد شده، چگونگی نگهداری از آنها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: شهرداری با استفاده از ظرفیت و امکانات خود زیرساختهای نگهداری از این افراد در مکان مورد نظر را مهیا کرده تا مشکلات جانبی در این زمینه به وجود نیاید.

این مسئول عنوان کرد: تفکیک وظایف و حوزه عملکردی هر کدام از نهادهای مسئول در این باره موجب میشود، این اقدام موثر و مطالبه چند ساله مردم به نحو مطلوب و شایسته عملیاتی شده و اثربخشی لازم را به همراه داشته باشد.

عبدی‌زاده با اشاره به اینکه در این راستا میتوان از تجربیات شهرستانهای دیگر بهره جست، تاکید کرد: باید از جهات مختلف شرایط مطلوب را فراهم کرده و از آزمون و خطا پرهیز شود.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز در حال حاضر گنجایش پذیرش 20 متکدی مرد، 15 زن و 15 کودک را دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد با اشاره به اینکه این اقدام از دو بعد فرهنگی و اجتماعی از حساسیت زیادی برخوردار است، افزود: هزینه‌های این مرکز باید تعیین تکلیف شده و نسبت به حوزه وظایف هر دستگاه در صرف هزینه‏‌ها تصمیم‌گیری شود.

عبدی‌زاده با اشاره به اینکه متکدیان نقش موثری در وقوع برخی جرائم نظیر کیف‌قاپی و سرقت اموال مردم و مسافران دارند، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال نو ضرورت جلوگیری از فعالیت آزادانه متکدیان به خصوص در مناطق پرتردد انکارناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه نخستین تجربه حضور مسافران در هر نقطه از کشور موجب ایجاد ذهنیت‌‏های مثبت یا منفی در خصوص آن منطقه شده و نقش موثری در انجام سفرهای بعدی به آن شهرها دارد، تصریح کرد: باید از حضور متکدیان در میدان آیت‌الله بروجردی به عنوان یکی از ورودی‏‌های اصلی شهر جلوگیری شود.