رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

تایید صلاحیت ۱۴۹ نفر از داوطلب نمایندگی مجلس در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

تایید صلاحیت ۱۴۹ نفر از داوطلب نمایندگی مجلس در استان لرستان

تایید صلاحیت ۱۴۹ نفر از داوطلب نمایندگی مجلس در استان لرستان

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان گفت: نتایج تائید و رد صلاحیت داوطلب نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف لرستان پس از بررسی توسط هیئت نظارت به فرمانداران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع 307 نفر از افراد واجد شرایط برای مجلس شورای اسلامی در استان لرستان ثبت نام کردند که از این میزان هفت نفر  قبل از بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی  اعلام انصراف کردند.

وی با بیان اینکه در بررسی صلاحیت  300 نفر در هیئت‌های اجرایی حوزه‌های انتخابیه استان لرستان 283 نفر مورد تایید  قرار گرفتند، افزود: بررسی صلاحیت در هیئت‌های  اجرایی بر اساس استعلامی بود که از مراجع چهارگانه و بر اساس قانون صورت گرفت که 95 درصد از داوطلبان در هیئت‌های اجرایی تاییدیه گرفتند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان عنوان کرد: از 297 نفر داوطلبی که در هیئت  نظارت استان بررسی شده 50 درصد رد صلاحیت یا صلاحیتشان احراز نشده است و 149 نفر تایید صلاحیت شده‌اند که در عرصه رقابت باقی خواهند ماند و 148 نفر توسط هیئت نظارت رد صلاحیت شده‌اند.

وی بیان کرد: داوطلبانی که اعلام آمادگی کردند برای حضور در انتخابات می‌توانند اعتراضات خودشان را از امروز شروع کنند و شورای نگهبان نیز از امروز تا 15 بهمن ماه فرصت دارد مجدد اعتراض  افراد رد صلاحیت شده  را رسیدگی کند و در 16 بهمن ماه نتیجه نهایی شورای نگهبان ابلاغ و آمار نهایی شرکت کنندگان در رقابت‌ها معلوم می‌شود.

شاهرخی تصریح کرد: چنانچه در بررسی‌های شورای نگهبان افرادی رد صلاحیت شوند فرصت دارند برای بار دوم به شورای نگهبان اعتراض کنند و شورای نگهبان برای بار دوم رسیدگی کند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع 297 نفر که صلاحیت آنها مورد بررسی قرار گرفته، مجموع 91 نفر اصولگرا حضور داشته که 64 نفر تایید صلاحیت شده و 27 نفر معادل 30 درصد نیز رد صلاحیت شده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با بیان اینکه از مجموع 92 نفر داوطلب اصلاح طلب، 19 نفر تایید و 73 نفر از رد صلاحیت شدهاند، گفت: 66 نفر از افراد مستقل تایید و 58 درصد رد  صلاحیت شدند.