رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

تب انتخابات در لرستان بالا رفت - نمایش محتوای خبر

 

 

تب انتخابات در لرستان بالا رفت

تب انتخابات در لرستان بالا رفت

ماراتن انتخابات درحالی‌ وارد هفته پایانی می‌شود که تب انتخابات در لرستان بالا رفته و شاهدرقابت لیست‌های انتخاباتی جریان‌های سیاسی و کاندیداهای مستقل برای تصاحب کرسی‌های مجلس هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، با شروع تبلیغات انتخاباتی و داغ شدن بازار رقابت‌های کاندیداها موج ارائه فهرست‌های انتخاباتی در استان لرستان نیز ایجادشده است، در حالی دو جریان اصلی اصلاح‌طلبی و اصولگرایی کاندیداهای خود را در برخی حوزه‌های انتخابیه اعلام کرده‌اند که برخی احزاب نیز اقدام به انتشار فهرست‌های مجزا کرده‌اند.

حوزه‌های انتخابیه استان لرستان شامل حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، بروجرد و اشترینان، کوهدشت و رومشکان، دلفان و سلسه، دورود و ازنا و همچنین حوزه انتخابیه الیگودرز است.

استان لرستان دارای ۳۱ حوزه اصلی و فرعی برای اخذ آرا بوده و شعب اخذ پیش‌بینی‌شده برای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی حدود هزار و ۴۲۶ شعبه است.

درمجموع در استان لرستان تاکنون ۱۶۰ کاندیدا از سوی شورای نگهبان تائید صلاحیت شده‌اند که این تعداد برای کسب ۹ کرسی نمایندگی مجلس با یکدیگر رقابت می‌کنند.

بنابراین گزارش، رقابت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی لرستان در بین دو طیف سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا بوده و البته برخی از کاندیداها نیز با تابلوی مستقل در این دوره از انتخابات حضور پیداکرده‌اند.