رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

تثبیت 1200 فرصت شغلی در شهرستان دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

تثبیت 1200 فرصت شغلی در شهرستان دورود

تثبیت 1200 فرصت شغلی در شهرستان دورود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 1200 فرصت شغلی در شهرستان دورود به واسطه پرداخت تسهیلات به مجریان طرح‌ها تثبیت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، علی آشتاب یک‌شنبه شب در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان که در محل کمیته امداد شهرستان دورود برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 31 طرح به دبیرخانه این کمیته در شهرستان دورود ارسال شده که 12 طرح آن با 155 میلیارد تومان به تصویب رسیده است.

وی افزود: در این طرح‌ها 305 اشتغال جدید و یک هزار و 258 نفر تثبیت اشتغال دیده شده که تاکنون 8 طرح آن متشکل از 32 میلیارد و 900 میلیون تومان آن پرداخت شده و 6 اشتغال جدید و یک هزار و 220 نفر تثبیت اشتغال را به دنبال داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به وضعیت تعاونی‌ها در این استان ادامه داد: در حوزه تعاون در سال 93 بالغ بر 11 تعاونی تشکیل شده که 77 نفر در آن مشارکت داشته و 46 نفر اشتغال‌زایی را نیز به دنبال داشته است.

این مسئول تصریح کرد: همچنین از محل صندوق توسعه ملی 15 طرح با اشتغال 70 نفر و از محل سفر هیئت دولت به استان 37 طرح با 156 نفر اشتغال معرفی شده‌اند.

آشتاب با اشاره به برخی مشکلات حوزه اشتغال در استان بیان داشت: یکی از مشکلات اصلی ما در استان لرستان افراد فارغ‌التحصیل هستند که درصد قابل توجهی از آنها فاقد مهارت هستند به نحوی که رشته‌های تحصیلی آنها سنخیتی با بازار کار استان و نیازهای آن ندارد.

وی متذکر شد: باید ارتباط بین صنعت و مراکز دانشگاهی برقرار شود و به همین منظور برنامه داریم تا در سال آینده دفاتر کارآفرینی را در تمام مراکز دانشگاهی راه‌اندازی و ارتباط بین کار و تحصیل را برقرار کنیم.