جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل از برنامه سازان صدا و سیما در بخش کشاورزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از برنامه سازان صدا و سیما در بخش کشاورزی

تجلیل از برنامه سازان صدا و سیما در بخش کشاورزی

در مراسمی با حضور مدیرکل ، قائم مقام و معاونین صدا و سیمای لرستان ، رئیس ، معاونین و کارشناسان جهاد کشاورزی لرستان از فعالان و برنامه سازان بخش کشاورزی صدا و سیما و جهاد کشاورزی استان تجلیل به عمل آمد.

 در این مراسم مدیرکل صدا و سیمای لرستان با اشاره به شعار سال گفت : هدف مقام معظم رهبری از این شعار ، استفاده هر چه بهتر از توانمندیها و قابلیت های کشور برای مقابله منطقی و هوشمندانه با تهدیدات دشمن و برنامه ریزی درست برای تبدیل تهدید ها به فرصت است . بازوند افزود : اگر بخواهیم در مقابل دشمنی های نظام سلطه آسیب پذیر نباشیم بایستی یک اقتصاد قوی داشته و به داشته های خودمان متکی باشیم. وی تنوع آب و هوایی ، زمین های حاصلخیز و آب  فراوان را مزیتی بسیار مناسب برای توسعه استان دانست و گفت : ما می توانیم با ساخت برنامه های آموزشی رادیو و تلویزیونی دانش کشاورزان را بالا برده و به یک کشاورزی پایدار و دانش بنیان با بهره وری بالا دست پیدا کنیم.

 رئیس سازمان جهاد  کشاورزی هم با بیان اینکه لرستان از لحاظ آب ، خاک ، هوا و اقلیم از استانهای با قابلیت بالاست گفت : با استفاده از تمامی این ظرفیت ها و آموزش و ترویج می توان مشکل اشتغال استان را حل و تولید را بالا برد. بازدار ورود جوانان را به عرصه کشاورزی برای تقویت این بخش لازم دانست و افزود : متاسفانه الان این قشر کمتر در بخش کشاورزی حضور دارند و با ترویج فرهنگ تلاش باید جوانان را به این عرصه وارد کنیم.

 در این مراسم موموندی مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی استان گزارشی از روند ساخت برنامه ها با موضوع کشاورزی ارائه نمود و گفت : در سال 1394 ، 5381 دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی از صدا و سیمای مرکز لرستان پخش شده است .