رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

تجهیزات سنگین راهداری بروجرد تأمین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیزات سنگین راهداری بروجرد تأمین شود

تجهیزات سنگین راهداری بروجرد تأمین شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، کیانوش جودکی در شورای مدیریت بحران این شهرستان، اظهار داشت: به دلیل کمبود امکانات در حوزه راهداری سیلاب اخیر مشکلات فراوانی را در محورهای مواصلاتی بروجرد به وجود آورد.

وی با بیان اینکه کمبود تجهیزات سبک و سنگین مانع خدمت‌رسانی به‌ موقع شده است، افزود: باوجود تجربه سال‌های‌های گذشته در وقوع سیلاب در محورهای مواصلاتی به دلیل عدم همکاری نهادهای مختلف در تأمین تجهیزات مورد نیاز بازگشایی محورها در سیلاب اخیر با تأخیر انجام شد.

فرمانده پلیس‌ راه بروجرد ضمن اینکه از ادارات و نهادهای خدماتی بروجرد خواست تا در هنگام وقوع بحران تجهیزات خود را به خدمت گرفته تا بتوانند وضعیت را عادی کرده، عنوان کرد: در صورت وجود ماشین‌آلات سنگینی همچون جرثقیل در ادارت بروجرد ضرورت دارد با اعلام تعداد آن‌ها به رفع وضعیت بحرانی در سیلاب آینده کمک کنند.

وی بیان کرد: به منشور خدمات‌رسانی به‌ موقع و بهینه ضرورت دارد مسئولان بروجرد در هر ساعت از شبانه‌روز با حفظ آمادگی خود مانع از تشدید وضعیت بحرانی در منطقه شوند.

جودکی ساماندهی مسافران در محورهای مسدود شده را از دیگر اقدامات انجام‌شده در وضعیت بحرانی دانست و گفت: به این منظور لازم است مکانی برای اسکان موقت این مسافران با تمامی امکانات موردنیاز تدارک دیده شود.

محمد کرمی رئیس جمعیت هلال‌احمر بروجرد در این جلسه اظهار داشت: به‌ منظور اسکان موقت مسافران در راه مانده در وضعیت جوی نامساعد، مساجد و حسینیه‌هایی در محورهای مواصلاتی مشرف‌ به شهر با دارا بودن تمامی امکانات موردنیاز در نظر گرفته‌شده است.

وی به نبود وسایل نقلیه به‌منظور حمل‌ونقل مسافران در شرایط جوی نامساعد اشاره و عنوان کرد: بر این اساس باید چند دستگاه اتوبوس در این محورها به‌ صورت مجهز آماده خدمت‌رسانی به مسافران باشند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر بروجرد بیان کرد: کوچ دیرهنگام برخی عشایر مدیریت بحران در منطقه را با مشکل جدی مواجه کرده است بنابراین تلاش می‌شود با همکاری امور عشایر شهرستان نسبت به انتقال احشام و افراد عشایر به مناطق گرمسیر اقدام شود.