رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تحقق شعار امسال فرصت مناسبی برای توسعه پایدار کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق شعار امسال فرصت مناسبی برای توسعه پایدار کشور است

تحقق شعار امسال فرصت مناسبی برای توسعه پایدار کشور است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، هوشنگ بازوند، استاندار لرستان روز دوشنبه، دهم فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران با تبریک سال نو در رابطه با شعار سال 94 با عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» با بیان این‌که انتخاب شعار سال با یک پشتوانه و عقبه کارشناسی فراوان صورت می‌گیرد و شعار امسال نیز مکمل شعار سال‌های گذشته است، ادامه داد: همدلی و همزبانی دولت و ملت، تکمیل‌ کننده شعارها و هدف‌گذاری سال‌های اخیر است و می‌تواند به رشد و تعالی کشور در همه زمینه‌ها منجر شود.

وی همدلی و همزبانی دولت و ملت را در زمینه سیاسی موجب برگزاری مناسب‌تر دو انتخابات بزرگ مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان دانست و تصریح کرد: افزایش مشارکت اجتماعی ناشی از همدلی و همزبانی ملت و دولت می‌تواند به رشد فرهنگی و مهندسی اجتماعی مناسب‌تری منجر شود.

استاندار لرستان با اذعان به این‌که تحقق شعار امسال فرصت بسیار خوبی برای توسعه پایدار کشور در ابعاد مختلف است، تصریح کرد: توسعه و پیشرفت روز افزون ایران اسلامی یاس و ناامیدی دشمنان را به‌دنبال خواهد داشت، از سوی دیگر شعار امسال برای توسعه لرستان یک مسیر راهنما و فرصت بی‌بدیل است.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش همه اعضای ستاد نوروزی استان لرستان قدردانی کرد و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نقاط ضعف را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم این نقاط را در سال جدید برطرف کنیم.

وی از کاهش 32 درصدی انواع جرائم در لرستان خبر داد و متذکر شد: این امر با تلاش نیروهای انتظامی صورت گرفته که جای تقدیر و تشکر دارد.

استاندار لرستان اضافه کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون شاهد کاهش 22 درصدی تصادفات در زمینه‌های مختلف در لرستان بوده‌ایم که باید از عوامل پلیس راه استان، راهداری، اداره‌کل راه و ترابری، هلال‌ احمر و دستگاه‌های مربوطه تقدیر و تشکر کنیم.

بازوند از دستگاه‌های مربوطه خواست تا پایان تعطیلات نوروزی کاهش تصادفات را به 25 درصد برسانند تا استان لرستان همانند سال‌های گذشته جزء استان‌های برتر کشور در این زمینه باشد.

وی بیان کرد: این استان در بُِِعد گردشگری دارای ظرفیت‌های مناسبی است و باید تلاش کنیم زیرساخت‌های مقصد گردشگران در این استان فراهم شود.

استاندار لرستان با تأکید بر لزوم رفع مشکلات زیرساختی سایت‌ها و مناطق نمونه گردشگری استان، بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های مرتبط موانع و مشکلات را در این بخش احصا، جمع‌بندی و طی سال‌جاری رفع کنند.

بازوند در ادامه سخنان خود از عملکرد شهرداری خرم‌آباد در زمینه ارائه خدمات رایگان به مسافران و ایجاد کمپ‌های اسکان موقت تقدیر کرد و بیان داشت: اگر بخواهیم خرم‌آباد تبدیل به مقصد گردشگران شود باید این‌گونه برنامه‌ها را پیگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به رشد اسکان مسافران توسط اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: طی امسال شاهد رشد خوبی در این بخش بوده‌ایم که جای تشکر دارد.

استاندار لرستان با اشاره به تلاش‌های نیروی انتظامی در کاهش ۳۲ درصدی جرایم افزود: همچنین، با تلاش دستگاه‌های مرتبط از جمله پلیس راه و راهور میزان تلفات تصادفات رانندگی در استان ۲۲ درصد کاهش یافته است.

بازوند یادآور شد: با توجه به این‌که تا پایان طرح نوروزی هنوز چند روز باقی مانده است امید می‌رود با برنامه‌ریزی صورت گرفته شاهد کاهش تصادفات در استان به میزان ۲۵ درصد بوده و لرستان در میان استان‌های برتر کشور در این زمینه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: همچنین، انتظار می‌رود اهرم‌های تشویقی برای افراد دست‌اندرکار به‌ویژه کارکنان پلیس راه و راهور در این زمینه در نظر گرفته شود تا شاهد حضور پررنگ‌تر آن‌ها در محورهای مواصلاتی استان و در نتیجه کاهش تخلفات حادثه‌ساز و تصادفات رانندگی باشیم.