رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

تحقق شعار ما می‌توانیم محصول روحیه خودباوری ملت ایران است - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق شعار ما می‌توانیم محصول روحیه خودباوری ملت ایران است

تحقق شعار ما می‌توانیم محصول روحیه خودباوری ملت ایران است

امام جمعه بروجرد گفت: موفقیت‌های بزرگ ملت ایران تحقق شعار ما می‌توانیم بوده که خود محصول روحیه خودباوری ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام حسن ترابی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه در جمع نمازگزاران بروجردی، اظهار کرد: دهه‌فجر انقلاب اسلامی فرصتی ارزشمند برای مرور پیروزی بزرگ ملت ایران اسلامی بر طاغوت زمان و حامیان خارجی آن است.

وی با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه‌فجر انقلاب اسلامی، تاکید کرد: اگر ایثار و از خودگذشتگی‌های ملت مبارز ایران اسلامی نبود امروز در دنیا ایران حرفی برای گفتن نداشت و این پیشرفت‌های روز افزون را به دست نمی‌آورد.

امام جمعه بروجرد تداوم راه انقلاب و امام راحل را در تبعیت محض از ولایت‌فقیه دانست و افزود: امروز اگر شاهد موفقیت‌های بسیار در زمینه‌های مختلف هستیم، همه آنها مرهون روحیه اسلام‌خواهی، تبعیت از رهبری دینی، وحدت و یکپارچگی ملت استوار ایران اسلامی است.

ترابی با ناکام برشمردن نقشه‌های شوم دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، تصریح کرد: امروز در حالی سی و ششمین بهار آزادی انقلاب اسلامی را در کنار یکدیگر جشن می‌گیریم که پس از گذشت این سال‌ها از پیروزی انقلاب دشمنان ایران اسلامی با وجود به کار بستن تمام تلاش خود و توان خود در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نتوانسته‌اند کاری از پیش برند و همواره در میادین مختلف با تمام دشمنی خود محکوم به شکست بوده‌اند.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل رهبری فرزانه در صدر انقلاب، خاطرنشان کرد: نقش اول در تداوم انقلاب اسلامی و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی بر عهده رهبری امام (ره) و پس از ایشان خلف صالح وی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بوده‌ است، چرا که امروز همه به این امر واقف هستند که حضور حماسی ملت حماسه‌آفرین در همه صحنه‌های انقلاب مکمل نقش رهبری در طول سی و شش سال پس از پیروزی انقلاب است.

خطیب جمعه بروجرد همراهی ملت فداکار و خودباور ایران اسلامی را در تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان از عزم جدی آنان در دستیابی به فتح قله‌های افتخار دانست و افزود: معجزه انقلاب اسلامی تحقق همراهی ملت و رهبری در شئون مختلف بود که جشن یوم‌الله 22 بهمن مظهر بارز آن است.

ترابی با اشاره به شکست توطئه‌های دشمنان در براندازی این نظام مردمی، عنوان کرد: دهه‌فجر و به ویژه یوم‌الله 22 بهمن و حضور پرشکوه و حماسی مردم موقعیت‌شناس ایران اسلامی در صحنه روز عزای دشمنان در ناکام ماندن نقشه‌های آنان است، چراکه مردم انقلاب ایران همواره با حضور خود در صحنه دشمنان را مأیوس و ناکام گذاشته‌اند.

وی با تاکید بر حضور حماسی و همه جانبه مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، تصریح کرد: در حالی که سی و شش سال از عمر انقلاب گذشته مردم ولایی و موقعیت‌شناس ایران اسلامی بار دیگر به صحنه می‌آیند و وفاداری‌شان را به امام و انقلاب به رخ جهانیان کشیده و از آرمان‌های آن دفاع همه جانبه می‌کنند.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی‌داشت نوزدهم بهمن ماه روز میثاق تاریخی همافران با امام خمینی(ره) آن را نقطه قوتی در تاریخ ارتش جمهوری اسلامی خواند و افزود: بیعت همافران با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رژه به یادماندنی آنان در این روز بیش از گذشته کمر دولت طاغوتی وقت را شکست و موجب عقب‌نشینی آنان شد.

ترابی با یادآوری حماسه بزرگ ارتش در طول سال‌های جنگ تحمیلی، ادامه داد: اگر حماسه‌سازی و دلیری مردان ارتش جمهوری اسلامی نظیر شهید عبدالرضا کوپال که از شهدای ارتش بروجرد در دفاع مقدس است، نبود در همان روزهای نخستین جنگ، کشور تسلیم بی‌گناهان می‌شد.

وی با اشاره به طراحی و ساخت ماهواره ملی فجر و پرتاب موفقیت‌آمیز آن در فضا، اظهار کرد: در آستانه چهاردهم بهمن ماه روز ملی فناوری فضایی متخصصان افتخارآفرین صنعت هوا و فضا وزارت دفاع به عنوان نخستین سازمان پرتاب کننده ماهواره در جهان اسلام موفق شدند، چهارمین ماهواره جمهوری اسلامی ایران را با موفقیت در مدار زمین قرار داده که خود گواهی بر عزم جوانان متخصص، مومن و انقلابی ایران اسلامی در آبادانی کشور است.