سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تحقق 28/5 درصدی تعهد اشتغال ادارات بروجرد در نیمه سال 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق 28/5 درصدی تعهد اشتغال ادارات بروجرد در نیمه سال 95

تحقق 28/5 درصدی تعهد اشتغال ادارات بروجرد در نیمه سال 95

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، کامران فرشید در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری این شهرستان اظهار کرد: در سال جاری ادارات و دستگاه‎های اجرایی ملزم به ایجاد 3 هزار و 402 شغل هستند که تاکنون از این مجموع 967 شغل در سامانه ملی رصد به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که با گذشت ۶ ماه از سال انتظار می‎رفت، حداقل شاهد تحقق 50 درصدی آمار تعهد شده اشتغال دستگاه‎های اجرایی شهرستان بروجرد باشیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تاکید کرد: در این شهرستان پتانسیل‎های فراوانی در حوزه‎های مختلفی همچون صنعتی، کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری، خدماتی و ... وجود دارد که مدیران دستگاه‎اجرایی می‎توانند، در زمینه اشتغال از ظرفیت‎های موجود استفاده کنند.

فرشید با تاکید بر ضرورت تحقق کامل و 100 درصدی تعهد اشتغالزایی هر یک از ادارات شهرستان بروجرد بیان کرد: عدم تامین بودجه‎ها و اعتبارات برخی دستگاه‎ها مانعی در رشد قابل توجه تحقق این مهم شده است.

وی خاطر نشان کرد: البته انتظار می‎رود، با شروع نیمه دوم سال آهنگ تحقق سهم تعهد اشتغال ادارات مختلف شهرستان بروجرد سیر صعودی قابل قبولی به خود گرفته و با شتاب خوبی به پیش رود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در خصوص اداراتی که سهم تحقق تعهدات آنها تاکنون صفر است، گفت: جلسات جداگانه‎ای با مدیران این دستگاه‎ها برگزار و عوامل و موانع احتمالی موجود در این زمینه رصد و واکاوی می‎شود.

فرشید عنوان کرد: از سویی با تقویت نظارت‎ها از سوی دبیرخانه کارگروه اشتغال این شهرستان و انعکاس مشکلات احتمالی به فرمانداری در جهت شتاب‎بخشی به تحقق سهم اشتغالزایی تلاش می‎شود.

وی در خصوص ثبت بخشی از آمارهای اشتغالزایی برخی ادارات شهرستان بروجرد در سامانه مرکز استان بیان کرد: مدیران باید با پیگیری‎های مستمر به دنبال آمار اشتغال بروجرد در این شهرستان باشند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: در این راستا مدیران پس از مواجهه با مشکلات و موانع احتمالی با انعکاس این موارد از ظرفیت دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری در جهت حل آنها اقدام کنند.

فرشید تاکید کرد: در سایه تحقق تدابیر و تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه پیش‎بینی می‎شود که تحقق نهایی تعهد اشتغال شهرستان بروجرد در مقایسه با سال گذشته افزایش یابد.