رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تخصیص ۸۵ درصدی اعتبارات لرستان/ رشد جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص ۸۵ درصدی اعتبارات لرستان/ رشد جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی

تخصیص ۸۵ درصدی اعتبارات لرستان/ رشد جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی

استاندار لرستان از تخصیص ۸۵ درصدی اعتبارات استان خبر داد.

هوشنگ بازوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال ۹۳ بالغ بر هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی دولت در استان صورت گرفت که تاکنون تخصیص این اعتبارات بین ۸۵ تا ۹۰ درصد بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با این روند تخصیص اعتبارات بتوانیم تا پایان سال مالی در سه ماهه اول سالجاری رقم تخصیص اعتبارات را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه بالاترین میزان تخصیص اعتبارات استان در سالهای گذشته ۲۴ درصد بوده است افزود: این در حالیست که تاکنون به اندازه سه سال گذشته اعتبارات استان تخصیص پیدا کرده است.

تلاش برای جذب ۲۰۰ میلیارد تسهیلات از صندوق توسعه ملی

بازوند با اشاره به اختصاص ۵۹۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی افزود: همچنین در حوزه حوادث و مواد ۱۰ و ۱۲ شاهد اختصاص ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار بوده ایم که این رقم بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: رقم تخصیص اعتبارات از محل حوادث در سالهای ۹۱ و ۹۲ به هشت میلیارد هم نرسیده بود.

استاندار لرستان با اشاره به توفیقات به دست آمده در جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی عنوان کرد: در سال ۹۱ هیچ گونه دریافتی از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی نداشته ایم.

بازوند گفت: در سال ۹۲ نیز میزان تسهیلات دریافت شده از صندوق توسعه ملی در استان شش میلیارد تومان بوده است در حالیکه این رقم در سال ۹۳ در بخش کشاورزی به تنهایی به ۸۷ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه به دنبال جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری و خدمات نیز هستیم ابراز امیدواری کرد که بتوان در مجموع بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی مسدودی گرفت.

برنامه ریزی برای راه اندازی پرواز عتبات عالیات در فرودگاه خرم آباد

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به خریداری هواپیمای اختصاصی برای فرودگاه خرم آباد گفت: برای خریداری این هواپیما نتوانستیم هیچ تسهیلاتی از استان برای شرکت هواپیمایی بگیریم.

بازوند با بیان اینکه این هواپیما با لوگو و نام لرستان وارد فرودگاه خرم آباد شد و هواپیمای خوبی است یادآور شد: خریداری این هواپیما کمبودهای استان را در زمینه برقراری پروازها جبران می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با خریداری این هواپیما زمینه راه اندازی پروازهای عتبات عالیات و راه اندازی خط پروازی خرم آباد به نجف و کربلا فراهم شود.

استاندار لرستان گفت: همچنین در صورت داشتن مسافر خط پروازی خرم آباد به کیش نیز در فرودگاه خرم آباد برقرار می شود.