رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تدابیر لازم در صورت بروز احتمالی سیلاب در بروجرد اندیشیده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

تدابیر لازم در صورت بروز احتمالی سیلاب در بروجرد اندیشیده شود

تدابیر لازم در صورت بروز احتمالی سیلاب در بروجرد اندیشیده شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محسن یعقوبی‎فر در جلسه شورای مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای بروز احتمالی سیلاب در این شهرستان شناسایی و سپس از آماده‎سازی و تعمیرات در اختیار ستاد بحران قرار گیرد.

وی به بروز دو نوع سیلاب شهری و روستایی اشاره و عنوان کرد: در زمان وقوع احتمالی سیلاب نجات جان افراد گرفتار باید در اولویت برنامه‎های دستگاه‎های اجرایی قرار گیرد.

بخشدار اشترینان بیان کرد: برخی شهروندان با قرار دادن لوله‎هایی در داخل جداول موجب مسدود شدن مسیر انتقال و عبور آب‎ می‌شوند، به همین منظور شهرداری بروجرد باید پیش از آغاز بارش‎ها نسبت به بازگشایی حجم اشغال شده از جداول و بازسازی افتادگی پل‎ها به منظور تسریع در عبور آب از جداول و کانال‎های آب‎بر در زمان بارش باران اقدام کند.

یعقوبی‎فر افزود: با توجه به امکان آبگرفتگی برخی از منازل شهروندان در زمان بارش‎ها شهرداری باید آمادگی تخلیه و انتقال آب به بیرون از منازل با استفاده از پمپ‌های آب را داشته باشد، تا مشکل آبگرفتگی منازل در اسرع وقت مرتفع شود.

وی به بروز دو بحران احتمالی در روستاهای شهرستان بروجرد در زمان بارش برف و باران اشاره و تاکید کرد: مواجهه چند روستای بخش‎های مرکزی و اشترینان با خطر آبگرفتگی و امکان مسدود شدن راه‎های روستایی دو بحران احتمالی یاد شده در مناطق روستایی این شهرستان است.

بخشدار اشترینان تصریح کرد: با توجه به امکان گرفتار شدن مسافران در گردنه‎ها و محورهای مواصلاتی اصلی شهرستان بروجرد شرکت نفت باید آمادگی لازم برای سوخت‎رسانی به این افراد را در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشد.

یعقوبی‎فر خاطر نشان کرد: آماده‎سازی حسینیه‎ها به منظور اسکان موقت مسافران گرفتار شده در محورهای مواصلاتی برف‎گیر ضروری است و مسؤولان باید از هم‌اکنون آمادگی لازم را برای ارائه خدمات مورد نیاز و به هنگام در زمان بارش‎ها بدست آورند.

وی بر ضرورت ذخیره نمک به میزان لازم برای بازگشایی راه‎های روستایی در زمان بارش برف تاکید و اظهار کرد: همچنین تعمیر و آماده‎سازی ماشین‎آلات و دستگاه‎های برف‎روب باید در اولویت کاری دستگاه‎های خدمات‎رسان قرار گیرد.