رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

تداوم امدادرسانی در محورهای مواصلاتی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم امدادرسانی در محورهای مواصلاتی لرستان

تداوم امدادرسانی در محورهای مواصلاتی لرستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: امدادرسانی در محورهای مواصلاتی استان ادامه دارد.

حسین‌رضا مرادی امروز در گفت‏‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار کرد: با شدت گرفتن بارشها در 24 ساعت گذشته درصد وقوع حوادث در محورهای استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش تصادفات که منجر به بروز سوانح جاده‌ای شده است، عنوان کرد: حضور و تلاش شبانه‌روزی نیروهای امدادی موجب پوشش و ارائه خدماتی مناسب به آسیب‌دیدگان و مسافران در راه مانده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته با انجام بیش از هشت مورد عملیات امداد و نجات بیش از 200 نفر از هموطنان‌‏مان از خدمات هلال‌احمر بهره‌مند شدهاند.

مرادی ادامه داد: در دو حادثه برف کولاک در دو شهرستان نورآباد و الیگودرز انسداد جاده و بارش شدید برف در شب گذشته باعث گرفتار شدن وسائط نقلیه و به دنبال آن ترافیک بالای خودرویی در این دو محور شد.

وی عنوان کرد: با استفاده از پشتیبانی عوامل امدادی دو پایگاه چمن سلطان الیگودرز و گاماسیاب نورآباد امدادرسانی به بیش از 200 نفر از مسافران و در راه‌ ماندگان این حوادث صورت گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان یادآور شد: همچنین با آزادسازی مسافران از داخل خودروها، این افراد در مناطق امن اسکان داده شدند.

مرادی اظهار کرد: در کنار وقوع این حوادث چندین تصادف جادهای هم در مدت یاد شده رخ داد که از آن جمله می‌توان به حادثه واژگونی در محور ازنا به دورود و مصدوم شدن هفت نفر اشاره کرد.

وی تاکید کرد: همچنین یک نفر در محور الیگودرز به اصفهان و چهار نفر در محور نورآباد به هرسین دچار آسیب جدی شدهاند که همگی این افراد توسط عوامل امدادی هلال‌احمر مستقر در پایگاه‌های امداد و نجات بین‌شهری به نزدیک‌ترین مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند.