رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

ترمینال برون شهری خرم‌آباد امسال به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

ترمینال برون شهری خرم‌آباد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

ترمینال برون شهری خرم‌آباد امسال به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار خرم‌آباد گفت: ترمینال برون شهری خرم‌آباد نیمه اول سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های اجرایی شهر خرم‌آباد در جمع خبرنگاران در رابطه با روند ساخت ترمینال برون شهری خرم‌آباد اظهار داشت: عملیات اجرایی این ترمینال سال 93 آغاز شد و  اکنون کار سنگ کاری و نماکاری این پروژه در حال انجام است و تا چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی زیربنای ترمینال برون شهری خرم‌آباد را چهار هزار و 500 متر برشمرد و افزود: عرصه این ترمینال 12 هزار متر مربع است.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: سیستم گرمایشی و سرمایشی این ترمینال طراحی شده و کار محوطه سازی آن نیز به زودی شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این ترمینال مشکلات حمل و نقل مسافر در خیابان شریعتی خاتمه پیدا می‌کند، بیان کرد: پیش بینی می‌شود این پروژه تا سه ماه آینده افتتاح شود.

عیدی بیرانوند با اشاره به اینکه تاکنون برای ساخت ترمینال برون شهری خرم‌آباد دو میلیارد تومان هزینه شده است گفت: برای اتمام کار این پروژه دو میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی مجموع هزینه‌های ترمینال برون شهری خرم‌آباد را از ابتدا تا پایان کار حدود شش میلیارد تومان برشمرد و خاطر نشان کرد: مسیر دسترسی به این ترمینال در کوتاه مدت خیابان 60 متری و در بلند مدت پارک نسترن پیش بینی شده است.

شهردار خرم‌آباد در حاشیه بازدید از پروژه پارک شاپوری خرم‌آباد نیز اظهارداشت: سایت این پروژه 37 هکتار است که در فاز نخست 17 هکتار آن از مالکان خریداری شده و اکنون کارهای اجرایی آن در دست اجرا است.

وی افزود: در فاز نخست پروژه  پل شاپوری هشت پل تاریخی استان به شکل مینیاتوری در فضای اطراف پل شکسته ساخته می‌شود و  آبشار بیشه لرستان نیز در این سایت الگو سازی می‌شود.

عیدی بیرانوند با تأکید بر اینکه فاز نخست پارک پل شاپوری امسال به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: آب مورد نیاز طرح‌های این پروژه از طریق چشمه گلستان تأمین می‌شود که کاملاً بهداشتی است.

وی بیان کرد:  برای اجرای این پروژه تاکنون دو میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی هزینه شده و فاز نخست این پروژه حدود هشت میلیارد تومان هزینه دارد.

شهردار خرم‌آباد  تملک زمین‌های اطراف پل شاپوری از مالکان آنها 17 میلیارد تومان هزینه داشت که شهرداری این مبلغ را پرداخت کرده و برای خرید زمین‌های قسمت فاز دوم این پروژه نیز با مالکان در حال رایزنی هستیم.

وی یکی دیگر از برنامه‌های آینده شهرداری خرم‌آباد را احداث یک خیابان ساحلی 45 کیلومتری از محل پروژه شاپوری تا فرودگاه خرم‌آباد اعلام کرد و گفت: در کنار این پروژه گردشگری یک شهربازی سرپوشیده نیز راه‌اندازی می‌شود که برای این کار از ساختمان قدیمی ترمینال خرم‌آباد استفاده می‌شود.